cspv
nyitó
oldal
2. Ráday SOHO FilmÉsFesztivál Szept. 13-15. péntek | szombat | vasárnap

RÁDAY NAGYSZÍNPAD (Bakáts Tér)
17:00 18:00 A Fugato Zenekar koncertje szimfonikus könnyûzene – filmzene feldolgozásokkal és saját számokkal
18:30 19:30 Ruhabemutató 1. Jász népviselet bemutató tánccal2. Sziluett-Stúdió-díjas ruhabemutató3. Székely népviselet bemutató4. Mi a divat ma?Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Ipari-, Mezõgazdasági-, Kereskedelmi-, Vendéglátóipari Szakközépiskola produkciója - Jászapáti
20:15 21:50 Vándormadarak Francia természetfilm 95’
Rendezte: Jacques Perrin
Premier elõtti vetítés!

KULTIPLEX - CSALÁDI KERT (Kinizsi 28.)
15:00 16:00 GyermekszínházTrambulin Színház: A Tücsök és a HangyaGyermekszínházTrambulin Színház: A Tücsök és a Hangya Zenés mesejátékSzereplõk: Csák György, Janovics Sándor, Csuka János, Tóbiás Bertold, Nagy PéterJátéktér, jelmez: Szuhy MártaZene: Nagy ÁrpádÍrta és rendezte: Csák György
16:00 18:00 Kézmûves foglalkozás gyerekeknek Gulyás Ildikó vezetésével – a résztvevõk elkészíthetik a boldogság kék madarát

KULTIPLEX - MOZITEREM (Kinizsi 28.)
14:30 17:30 Családi filmek Pálos György: Piroska és a farkas 25’
Pálos György: Rozika nem fél 25’
Pálos György: Boszorkata 25’
17:30 18:30 Varga Ágota: Szeretlekek dok.film 52’
18:30 20:16 Dér András: Kanyaron túl 106’ Premier elõtti vetítés! – a MOKÉP támogatásával
21:15 23:00 Ruttkai Bori énekel A billentyûknél dr. Gálfi Gábor, a szintetizátorok professzora. (A Kisposta c. film kísérõ programja)

FOTOCELLA (Ráday 27.)
16:00 17:30 Papsajt 90’ Kocsis Gergely, Kardos Róbert, Heizler Norbert, Hevér Gábor, Másik Szõke András
filmje
17:30 18:30 Beszélgetés a Papsajt alkotóival, vezeti Vidovszky György.
18:30 20:05 Lukáts Andor-Egressy Zoltán: Portugál 93’ A film alatt és után a pultnál Pelsõczy Réka és Csuja Imre, a film szereplõi csapolnak.

SENTIMENTO (Ráday 40.)
16:00 17:30 Beszélgetés a dokumentumfilmrõl A beszélgetést Vasák Benedek vezeti.
Beszélgetõpartnerek: Varga Ágota és Szekeres Csaba filmrendezõk, Vitézy László producer, Cselényi László az Uránia Nemzeti Filmszínház ügyvezetõ igazgatója, valamint Markert Károly operatõr.
17:30 19:00 Szekeres Csaba: Emberek 86’
19:00 20:00 Varga Ágota: Totyi 30’
20:00 20:30 Varga Ágota: Totyi temetése 30’

KALTENBERG (Kinizsi 30-36.)
16:00 17:00 Muhi András: KOKO 56’
17:00 18:00 Varga Ágota: Szakítópróba 55’
18:00 19:00 Varga Ágota: Szakítópróba folytatódik 55’
19:00 20:00 Cselényi László: Az utolsó pillanat I-II. dok.film 60’

TIME CAFÉ (Ráday 23.)
16:00 17:00 PANNÓNIA FILM (57’) Jankovics Marcell: Az ember tragédiája/Édenkert 7'
Orosz István: A kert 6'
Molnár Jacqueline: Pirosvirágú narancskék 5'
Richly Zsolt: Magyar képek/Este a székelyeknél 3,5'
Rofusz Kinga: Magyar képek/Etüd 2'
Varga Miklós: Magyar képek/Kicsit ázot
17:00 18:00 KAFF 2002. Válogatás (61’) (Kecskeméti Animációs Film Fesztivál) Gyulai Líviusz: Az én kisvárosom 6’
Péterffy Zsófia: A kalózok szeretõje 7’30”
Bánóczky Tamás: Holtágban 5’36”
Reisenbüchler Sándor: A fény pillanata 10’30”
Kispál Éva – Lévai Dóra: Az aranyalmafa 4̵
18:00 19:00 VARGA STÚDIÓ (54’) Don Quijote angol nyelvû animációs film, magyar felirattal 28’
Mr. Bean, azaz Rowan Attikinson elõjátssza a rajzfilmhez saját mozdulatait 4’
Mr. Bean - Roadworks 11’
Mr. Bean – Chocks Away 11’

PINK CADILLAC (Ráday 22.)
16:00 16:30 Molnár Attila Dávid: Tengeri történetek az Adrián II. - búvárfilm 25’
16:30 18:50 Off blokk (134’) (Open Film Fesztivál) Füredi Zoltán: Szia nagyi, jól vagyunk! 16’
Lóth Balázs: Sarok 15’
Litkai-Tóth: Az ember, akit kihagytak 17’
Gyikcsör Pikcsör: GyurmATV 25’
Prakter Marian: Tojás 4’
Fischer Ferenc: Karaván 7’
Nádas Tibor: Fritz é
18:50 20:00 Szombathelyi Fõiskola filmjei (54’) Rácz Balázs: Colorstar 8’
Vencli Katalin-Rácz Balázs-Lugosi András: Vidámpark 5’
Jász András: Két variáció egy témára 4’
Fülöp Melitta-Kovács Lilla: A tea 6’
Kocsis László Z.: Velemi vicc projekt 3’
Németh Csaba: Aroma 2

PARIS TEXAS (Ráday 22.)
16:00 17:30 Jancsó Miklós: Csillagosok, katonák 80’
17:30 18:20 Grunwalsky Ferenc: A vadevezõsök 50’
19:00 19:50 Jancsó Miklós-Grunwalsky Ferenc: Játssz Félix, játssz! 50’

SOUL CAFÉ (Ráday 11-13.)
16:00 19:00 INFORG STÚDIÓ (179’) Lakatos Róbert: Csendország 35’
Bammer Lóránt: Torinói lepel 3’
Vécsei Márton: Carla Barotti 33’
Kedves Lili: Flakon 11’
Fliegauf Benedek: Hypnos 15’
Bódis Kriszta: Rabszolgavásár 1. Rész 50’
Kálmánchelyi Zoltán,
19:00 20:00 Beszélgetés Muhi András producerrel, valamint az Inforg Stúdió alkotóival
A beszélgetést Janovics Sándor vezeti.

VÖRÖS OROSZLÁN TEAHÁZ (Ráday 9.)
16:00 20:00 A SAMBHALA Tibetközpont filmjei

MOJITO (Ráday 5.)
16:00 17:00 Kövessy Róbert: Polpot megye punkjai (63’)
17:00 18:00 Wisinger János: A Szõke I-II.(47’)
18:00 19:10 Almási Tamás: Szívügyem (69’)
19:10 20:05 Török Ferenc: Alig (55’)

STAR CAFÉ (Ráday 34.)
16:00 17:12 Pázmány Péter Katolikus Egyetem filmjei: (72) Tóth Gergely: A gömb, aki kocka akart lenni animációs film 2’
Kaiser Móni-Illés Márton-Endrõdy Szabolcs: Bernard és Philip kisjátékfilm 8’
Kaiser Móni-Dömötör Erika: Colorstar kísérleti klip 2’
Gaál Mariann: Doll quatrology táncfilm 6
17:15 18:30 A vetítések után beszélgetés a fiatal filmes alkotókkal.
18:30 20:10 Polifilm filmek (98’) Borsos Miklós: Sugárpehely 7’01”
Balogh Zita: Tar 7’
Lados Dániel: Pech 10’02”
Maly Róbert: Nem fikciós 5’01”
Mondok Attila: Súlyosan káros 4’01”
Szigetvári Bernadett: Parasztanyóka 6’
Tóth

CASTRO (Ráday 35.)
16:00 16:10 Kálmánchelyi Zoltán-Végh Zsolt-Stefanovics Angéla: Ho-ho horgász 10’
16:15 17:00 Gabriel Szollosy: Arriba el Sur magyar-uruguay-i dokumentumfilm, spanyolul beszélõ, magyar felirattal 38’
16:55 17:55 Gabriel Szollosy: Vasárnapozás magyar-uruguay-i dokumentumfilm, spanyolul beszélõ, magyar felirattal 57’
17:55 18:15 ANIMÁCIÓS FILMEK ('15) Fehér Zsolt-Szita János: Egy drót álma animációs film 4’
Légvári Dániel: Slukk 4’
Kollányi Rita: Ön dönt! 7’
18:15 18:50 RÖVID FILMEK ('35) Schneider nõvérek filmjei:
Mucsy Szilvi-Orosz Enikõ:
Boogie nights animációs film 3’
A special day animációs film 3’
Mucsy Szilvia filmjei:
Utószezon 4’
Átutazó 3’
Mucsy Szilvia-Szincsók Gabriella-Varga Györgyi-Zöld László f
18:50 20:00 MISPÁL ATTILA FILMJEIBÕL Mispál Attila: Angst 18’
Mispál Attila: Altamira 42’
20:00 20:10 20.00 Kálmánchelyi Zoltán-Végh Zsolt-Stefanovics Angéla: Szegény Peti nagymamája 10’