tv műsor  









a jelöltek listája


Legjobb férfi főszereplő
Johnny Depp - A Karib-Tenger Kalózai - A Fekete Gyöngy Átka
Ben Kingsley - HOUSE OF SAND AND FOG
Jude Law - Hideghegy
Bill Murray - Elveszett Jelentés
Sean Penn - Titokzatos Folyó

Legjobb férfi mellékszereplő
Alec Baldwin - THE COOLER
Benicio Del Toro - 21 GRAMS
Djimon Hounsou - Amerikában
Tim Robbins - Titokzatos Folyó
Ken Watanabe - Az Utolsó Szamuráj

Legjobb női főszereplő
Keisha Castle-Hughes - WHALE RIDER
Diane Keaton - SOMETHING'S GOTTA GIVE
Samantha Morton - Amerikában
Charlize Theron - MONSTER
Naomi Watts - 21 GRAMS

Legjobb női mellékszereplő
Shohreh Aghdashloo - HOUSE OF SAND AND FOG
Patricia Clarkson - PIECES OF APRIL
Marcia Gay Harden - Titokzatos Folyó
Holly Hunter - Tizenhárom
Renée Zellweger - Hideghegy

Legjobb animációs film
BROTHER BEAR
Némó Nyomában
THE TRIPLETS OF BELLEVILLE

Legjobb művészeti rendezés
GIRL WITH A PEARL EARRING
Az Utolsó Szamuráj
A Gyűrűk Ura - A Király Visszatér
Kapitány és Katona - A Világ Túlsó Oldalán
Vágta

Legjobb fényképezés
Isten Városa
Hideghegy
GIRL WITH A PEARL EARRING
Kapitány és Katona - A Világ Túlsó Oldalán
Vágta

Legjobb jelmez
GIRL WITH A PEARL EARRING
Az Utolsó Szamuráj
A Gyűrűk Ura - A Király Visszatér
Kapitány és Katona - A Világ Túlsó Oldalán
Vágta

Legjobb rendezés
Isten Városa
A Gyűrűk Ura - A Király Visszatér
Elveszett Jelentés
Kapitány és Katona - A Világ Túlsó Oldalán
Titokzatos Folyó

Legjobb egész estés dokumentum film
BALSEROS
CAPTURING THE FRIEDMANS
THE FOG OF WAR
MY ARCHITECT
THE WEATHER UNDERGROUND

Legjobb dokumentum rövidfilm
ASYLUM
CHERNOBYL HEART
FERRY TALES

Legjobb vágás
Isten Városa
Hideghegy
A Gyűrűk Ura - A Király Visszatér
Kapitány és Katona - A Világ Túlsó Oldalán
Vágta

Legjobb idegen nyelvű film
THE BARBARIAN INVASIONS
EVIL
THE TWILIGHT SAMURAI
TWIN SISTERS
®ELARY

Legjobb Maszk
A Gyűrűk Ura - A Király Visszatér
Kapitány és Katona - A Világ Túlsó Oldalán
A Karib-Tenger Kalózai - A Fekete Gyöngy Átka

Legjobb eredeti filmzene
BIG FISH
Hideghegy
Némó Nyomában
HOUSE OF SAND AND FOG
A Gyűrűk Ura - A Király Visszatér

Legjobb betétdal
"Belleville Rendez-vous" - THE TRIPLETS OF BELLEVILLE
"Into the West" - A Gyűrűk Ura - A Király Visszatér
"A Kiss at the End of the Rainbow" - A MIGHTY WIND
"Scarlet Tide" - Hideghegy
"You Will Be My Ain True Love" - Hideghegy

Legjobb film
A Gyűrűk Ura - A Király Visszatér
Elveszett Jelentés
Kapitány és Katona - A Világ Túlsó Oldalán
Titokzatos Folyó
Vágta

Legjobb rövid animációs film
BOUNDIN'
DESTINO
GONE NUTTY
HARVIE KRUMPET
NIBBLES

Legjobb rövid film (élő akcióval)
DIE ROTE JACKE (The Red Jacket)
MOST (The Bridge)
SQUASH
(A) TORZIJA ([A] Torsion)
TWO SOLDIERS

Legjobb hang vágás
Némó Nyomában
Kapitány és Katona - A Világ Túlsó Oldalán
A Karib-Tenger Kalózai - A Fekete Gyöngy Átka

Legjobb hang keverés
Az Utolsó Szamuráj
A Gyűrűk Ura - A Király Visszatér
Kapitány és Katona - A Világ Túlsó Oldalán
A Karib-Tenger Kalózai - A Fekete Gyöngy Átka
Vágta

Legjobb látvány effektusok
A Gyűrűk Ura - A Király Visszatér
Kapitány és Katona - A Világ Túlsó Oldalán
A Karib-Tenger Kalózai - A Fekete Gyöngy Átka

Legjobb adaptált forgatókönyv
AMERICAN SPLENDOR
Isten Városa
A Gyűrűk Ura - A Király Visszatér
Titokzatos Folyó
Vágta

Legjobb eredeti forgatókönyv
THE BARBARIAN INVASIONS
Gyönyörű Mocsokságok
Némó Nyomában
Amerikában
Elveszett Jelentés


jelöltek és nyertesek

nyertesek

Oscar Gála - cikk

statisztika
------------

Oscar 2007

Oscar 2006

Oscar 2005

Oscar 2003

Oscar 2002

Oscar 2001

Oscar 2000

Oscar 1999