Toy Story - A Játékháború 2. (1999)
információ:
vissza a rövid leíráshoz
bővebb info
A játékok csak addig maradnak játékok, amíg a gazdájuk a közelben van, és most Andy gyerekszobájában megint mindenki életre kel: elkészült ugyanis a Disney és a Pixar öt évvel ezelõtti nagy sikerû és egyedülálló vállalkozásának a folytatása, a Játékháború 2. Buzz Lightyear, Woody és a többi játékfigura most új szereplõkkel egészül ki a rendkívül akciódús filmben, amelybõl nem hiányozhatnak a poénok, a meglepetések és az érzelmek sem.
A film készítõi természetesen felhasználták a számítógépes animáció legmodernebb módszereit és az utóbbi évek fejlesztéseinek köszönhetõen még varázslatosabb világot kreáltak az újabb részhez. A Toy Story - Játékháború 2. elején Andy táborozni megy, és magukra hagyja játékait. Minden a legnagyobb rendben menne, de egy megszállott játékgyûjtõ, Al McWhiggin elrabolja Woodyt. Al lakásában Woody megtudja, hogy õ egy értékes darab a gyûjtõk számára az 1950-es “Woody nagy csapata" címû tévémûsorból. Woody megismeri a mûsor többi figuráját is: Jessie, a cowboy-lány, Szemenagy, a ló és Stinky Pete, az aranyásó. Közben Woody barátai: Buzz Lightyear, Krumplifej, Slinky, Rex és Guba akcióba lépnek, hogy megmentsék társukat attól, hogy kiállítási tárgyként végezze egy múzeumban. A játékok veszélyesebbnél veszélyesebb helyzetekbe kerülnek, miközben megpróbálják Woodyt hazahozni, mielõtt Andy megérkezik.
A Toy Story - Játékháború 2. a harmadik rendezése John Lasseternek, aki a Toy Story elsõ részéért Oscar-díjat kapott, majd pedig az Egy bogár életével (A Bug’s Life) öregbítette hírnevét. Lassetert jelenleg generációjának egyik legjobb rajzfilmeseként tartják számon, aki úttörõ módon használja a számítógépes animáció nyújtotta lehetõségeket. Az elsõ Toy Story nagy siker lett világszerte, Az Oroszlánkirály (The Lion King) és az Aladdin mögött minden idõk harmadik legtöbbet jövedelmezõ rajzfilmje, amely 360 millió dollár bevételt hozott, és csak az Egyesült Államokban 22 millió videokazettát adtak el belõle. John Lasseter állandó csapattal dolgozik, hiszen mind a Pixar producerei, mind a társrendezõk (Lee Unkrich vezetõ vágó és Ash Brannon vezetõ animátor) már elõzõ két filmjénél is közremûködtek, sõt a folytatás forgatókönyvét is az a csapat írta, amelyik az elsõ Toy Storyét - egyébként ez volt az elsõ rajzfilm, amelynek a forgatókönyvét Oscar-díjra jelölték. Nagy mértékben hozzájárult a folytatás sikeréhez Randy Newman zeneszerzõ is, aki szintén munkatársa volt John Lasseternek már az elõzõ két filmjénél is.
Összesen 250 ember, köztük 60 animátor dolgozott a Toy Story - Játékháború 2.-n. Bill Cone és Jim Pearson tervezõk voltak felelõsek a film látványvilágáért és több mint 1200 modellt készítettek el, hogy ezzel is könnyítsék az animátorok munkáját. Érdekessége még a filmnek, hogy ugyanolyan kameraállásokat és ugyanolyan dinamikus kameramozgásokat használ, mint az élõ szereplõkkel forgatott filmek, illetve ezek skáláját a számítógép adta lehetõségek szerint még bõvíti is.