Hangyák a Gatyában 2. (2001)
információ:
vissza a rövid leíráshoz
bővebb info
Florian képtelen az érettségiig hátralévõ pár hetet balhék nélkül megúszni. Az ellenkezõ nem iránti cseppet sem lankadó vonzalma újra és újra olyan lehetetlenül kínos helyzetekbe sodorja, melyekrõl a férfitársadalom oszloposabb tagjai is csak suttogva mernének beszélni. A fõhõs immár nem csak testi vágyainak egén a legtündöklõbb csillag a gyönyörû Maja, akinek szemében barátunk nem más, mint egy vicces, kanos gyerek, aki folyamatosan az iskola nõnemû elemeit próbálja becserkészni, legyen az osztálytárs vagy akár osztályfõnök.
Miután az iskola vezetõsége egy igen megkapó - vagy akár meg is kapható - szexterapeuta gondjaira bízza, Florian már csak a haverok - Red Bull, Dirk és Schumi - segítségében bízhat. Meglepõ alapossággal analizálják óriáshaverjuk válságos helyzetét, és arra a következtetésre jutnak, hogy a helyzet válságos és reménytelen. Reménytelen helyzetekben a legjobb megoldás egy rázós fogadásba belemenni, fõleg ha a résztvevõk a lehetõ legrázósabb szituációkat is túlélték már.
A feladat tehát elnyerni a gyönyörû Maja szívét - Florian és Red Bull mindent megtesz a siker érdekében, például az állati jogok lelkes védelmezõivé válnak, Red Bull pedig átváltozik Wandává, a tehetséges hokijátékossá, aki Maja csapatát életük legeslegelsõ gyõzelmére vezeti.
Végül Florian felkelti Maja érdeklõdését maga iránt, és Red Bull tanácsát követve elsõ romantikus vacsorájukon némi afrodiziákumot is bevet, de az eredmény katasztrofális, ugyanis a szer allergiás reakciót vált ki a lányból. De Florian számára még nincs veszve minden: a kórházban egy nevetséges szituáció után az orvosok és a betegek elõtt vallja meg érzelmeit, hogy visszanyerje Maja bizalmát. Már minden rendben lévõnek látszik, amikor újabb probléma merül fel: Floriannak meg kell oldania, hogy minden rendben legyen Maja szeretett nagyanyjának közelgõ születésnapi ünnepségén, a nagyi ugyanis hamarosan betölti a 99. évét. De amikor megérkezik az ünnepelthez, azonnal belefut Maja csintalan nagynénjébe, Eve-be, és a következõ katasztrófa elkerülhetetlennek látszik...
A RENDEZÕ
Granz Henman Nagy-Britanniában született, a New York Egyetemen angol irodalmat tanult, majd elnyerte a Gregory Peck ösztöndíjat, és átiratkozott a dublini Trinity College-ba, ahol forgatókönyvírói szemináriumon is részt vett. 1994-ben az Universal Pictures hirdetési részlegében kezdett dolgozni, majd hamarosan produkciós asszisztenssé lépett elõ. 1995-ben megpróbálkozott a forgatókönyvírással, az õ nevéhez fûzõdik az A Dublin Fairy Tale és a Venus Bound. Az elõbbi két ír kisgyerek története, az utóbbi pedig az ötvenes évek párizsi erotikus irodalmát kelti életre. Hamarosan kedvet kapott a rendezéshez is, elsõ rövidfilmje a Mr. Preble Gets Rid of His Wife címet viselte. Til Schweiger mellett 1998-ban nemcsak forgatókönyvírója, hanem társrendezõje is volt a Der Eisbär címû filmnek, majd megírta a Hangyák a gatyában szüzséjét, s a fantasztikus siker arra ösztönözte a Bern Eichinger producert, hogy a második rész rendezésével is Henmant bízza meg, persze a forgatókönyv is az õ munkája volt. Granz Henman mostanában megint forgatókönyveket ír, a Blone + Blonder és a Pornorama még megfilmesítésre vár.
A SZEREPLÕK
Tobias Shenke 1981. március 27-én született Kleinmachnowban. Már iskolás korában eldöntötte, hogy színész lesz, több szavalóversenyt megnyert, majd tévéreklámokban kezdett feltûnni. Elsõ filmszerepét 1996-ban kapta a Knockin’ On Heaven’s Door címû roadmovie-ban Til Schweiger oldalán, majd a Mein Freund der Bulle címû tévéfilm következett. A Solo für Klarinette-ben Götz George partnere volt, és szerepelt az Alles Bob! címû vígjátékban is. Elsõ fõszerepét Friedmann Fromm Schlaraffenland alakította. A Fussbal ist unser Leben címû vígjáték hozta meg Schenkenek az igazi népszerûséget, majd a Hangyák a gatyában bemutatója után rajongók tömege ostromolta autogrammért.
A fiatal színész szívesen vállal tévészerepeket is, ám amikor felmerült a Hangyák... második része, természetes volt, hogy megint õ kapja Florian szerepét.
Beszélgetés Tobias Schenkevel
Kérdés: Az elmúlt öt évben több mint 20 filmben vagy tévéjátékban szerepelt. Ez komoly elfoglaltságot jelenthetett...
Schenke: Inkább nagyon élveztem a munkát, bár így kevés idõm maradt arra, hogy volt osztálytársaimmal találkozzak. De ne higgye, hogy panaszkodom, hiszen sok olyan színész van, aki munkát keres, de nem kap ajánlatokat.
Kérdés: Kellett próbafelvételt készítenie a Hangyák a gatyában 2.-höz?
Schenke: Bernd Eichiger producer természetesen ragaszkodott hozzám és a Red Bullt alakító Axel Steinhez, mivel az elsõ részbeli figurák sorsát akarta követni. A forgatókönyv már az elsõ pillanatban megtetszett, így ez nem volt probléma, és persze a próbafelvétel is sikerült.
Kérdés: Most is olyan kanos a figura, mint az elsõ részben?
Schenke: A fiúk néhány évvel idõsebben lettek, és az általam alakított Florian sem olyan naiv fickó már, mint az elsõ részben, ez a karakter jobban is illik hozzám. Bár a micsodája még mindig beszél Florianhoz, õ most már megpróbál ellenállni a belsõ hangnak. Én kedves, aranyos fiút játszom, csak nehéz helyzetekbe csöppenek.
Kérdés: De ezek egyben humorosak is, nem?
Schenke: Így van, de szerintem ez nagyon jó. Az elsõ rész bájos történet volt, ami nem ment ennél tovább, de a másodikban már felnõttek játszadoznak. Errõl persze mindenkinek a maszturbáció jut az eszébe...
Kérdés: Már szerepelt együtt Götz Georgeval és Til Schweigerrel. Mit tud tõlük tanulni egy húszéves színész?
Schenke: Nagyon sokat! Bár az iskolában is elsajátítottam egy s mást, végül rájöttem, hogy a színész igazán a kollégáitól tud tanulni, azoktól, akikkel együtt játszik akár filmen, akár színpadon - bár ez utóbbira még kevés alkalom kínálkozott.
Kérdés: Az elsõ részben bizonyos testrésze kemény volt, a másodikban nagyon kemény, ha lesz harmadik Hangya, abban már acélkeménynek kell lennie...
Schenke: (nevet) Azt hiszem, erre várni kell egy ideig. De ha megírnak egy jó forgatókönyvet, akkor el tudok képzelni egy harmadik részt. Ráadásul azonban nem szeretnék csak olyan filmekben játszani, amelyekben "kis barátommal" beszélgetek.
Kérdés: A legsikeresebb német filmek szinte mind a vígjáték mûfajába tartoznak. Ön szerint mi lehet ennek az oka?
Schenke: Õszintén szólva számomra ez rejtély. De a komédiákon nevetnek a nézõk, és én szívesen megkacagtatom a közönséget.
Axel Stein
1982-ben született. Már 12 éves korában feltûnt az RTL Die Wache címû sorozatában, amelyben három éven át szerepelt. 1998-ban a SAT1 Krause házmester címû sitcomjában a Tom Gerhardt alakította címszereplõ fiát, Tommie-t játszotta, majd az SK-Kölsch címû széria következett. Stein játszott a Der Superbulle und die Halbstarken címû RTL-filmben, a Balko-sorozatban, és a ZDF Der Fahnder címû mozijában, továbbá a Verliebte Jungs címû filmben. A Hangyák két része után Stein visszatért a tévéhez, és újabb hat részben alakítja a házmester tanácstalan fiacskáját.
Diana Amft
1975. november 7-én született Münchenben, Ruth von Zerboni színiiskolájában végzett, ahol Lee Strasberg módszere szerint folyik a tanítás. Amft rögtön fõszerepben debütált Stefan Schneider teleregényében, az Unschuldige Biesterben. Játszott az Eine Liebe auf Mallorca címû tévéjátékban, és a Das Traumschiff címû tévésorozatban. A Csajok a csúcson (Mädchen, Mädchen!) címû film fõszerepe után a Hangyák a gatyában 2. Következett.
Rebecca Mosselman
1981-ben született. A New York-i Lee Strasberg Intézetben tanult, majd beiratkozott a baden-württembergi filmakadémia filmszínészképzõ tagozatára. Mivel jól beszél angolul, számos nemzetközi tévéprodukcióban is szerepelt. Játszott a Seitensprung in den Tod és a Models címû filmekben, majd Dominik Graf Die Freune der freunde címû mozijában szerepelt.