információ:
vissza a rövid leíráshoz
bővebb info
BIZALMAS INFORMÁCIÓ A KÜLDETÉSRÕL
BIZTONSÁGI SZINT: Szuper Tuti Ultra Totál Titkos
A MEGBÍZOTT TITKOSÜGYNÖKÖK: A Cortez-család, méghozzá mindegyikük, azaz Gregorio, Ingrid, Carmen és Juni, valamint a nagyszülõk.
ÖSSZEFOGLALÓ: A világ megint bajban van, és senki nem mentheti meg, csak a Cortezek, de õk is kizárólag akkor, ha mind bedobják magukat.
ELEMZÉS: Carmen és Juni hatalmas kalamajkából mentették ki szüleiket legutóbbi küldetésük alkalmával. Érthetõ, hiszen remek kém-géneket örököltek. De képesek-e arra, hogy ép bõrrel megússzák életük legnagyobb kalandját? Most sokkal hajmeresztõbb találmányok és jóval klasszabb ketyerék állnak rendelkezésükre, mint a múltkor, a játszma tétje azonban hatalmasabb, mint gondolnák. A világ sorsa most az õ kezeikben van, amelyek alig nõttek valamit tavaly óta. Egy dolog viszont biztos: ez a küldetés a kémcsalád minden tagjától maximális odaadást követel!
Amikor legutóbb találkoztunk a szuperkémek famíliájával, a Cortez-gyerekek elõször szálltak be a "családi üzletbe", mégpedig azért, hogy kiszabadítsák elrabolt szüleiket. Észvesztõ mennyiségû kémketyerével felszerelkezve, s no persze a saját józan eszükre támaszkodva sikerrel teljesítették a feladatot, bebizonyítván, hogy gyerekekbõl is lehetnek hõsök. Új történetünk kezdetén Carmen és Juni már 2. szintû OSS-ügynökök, és önálló küldetésre indulnak - vagy legalábbis ezt hiszik. Ezúttal ugyanis az egész család összefogására szükség lesz ahhoz, hogy megmentsék a világot egy õrült tudóstól, aki egy titokzatos vulkanikus szigeten szörnyek garmadáját hozta létre. A szigeten egyetlen kémketyere sem mûködik, ezért Cortezék csak saját találékonyságukra, meg persze egymásra számíthatnak...
Robert Rodrigez, aki a filmnek egy személyben forgatókönyvírója, rendezõje, producere, vágója, látványtervezõje, operatõre, hangmérnöke és zeneszerzõje, ezúttal még lenyûgözõbb kalandot talált ki Cortezék számára: több a vicces figura, fantasztikusabbak a fura találmányok, és nagyobbakat szólnak a robbanások. A Kémkölykök 2: Az elveszett álmok szigete Rodriguez tisztelgése a felfedezés mámora elõtt. A srácok teljesen új világba érkeznek, miután útnak indultak szuperautomata tengerattjárójukkal, és a mûholdas karórától kezdve a rakétameghajtású bakancsig annyiféle kémketyerét vetnek be, hogy James Bold hûséges fegyvermestere, Q belesárgulna az irigységbe. A titokzatos szigeten a Magna-emberek és gonosz mutáns állatok várják õket, ráadásul méltó ellenfelekre találnak másik két kémkölyökben. De még valamit felfedeznek: a családi összefogás erejét.
"Azért adtam azt az alcímet a második résznek, hogy Az elveszett álmok szigete, mert szinte minden olyan ötlet benne van, amit gyerekkoromban kitaláltam - meséli Rodriguez. - Cortezék ugyanolyan ketyeréket használnak, amilyeneket valaha én álmodtam meg magamnak, és olyan fantasztikus helyekre utaznak, ahová én akartam eljutni. A filmbéli kalandok és rejtélyek pedig alighanem minden gyerek fantáziájában felbukkannak."
A vulkanikus szigeten, ahol a legfurábban keresztezett állatok és modortalan csontvázak szereznek kellemetlen perceket a kémkölyköknek, a szuperketyerék nem mûködnek, legalábbis nem azonnal. "A saját gyerekeimen látom, hogy manapság a srácok még alig tanultak meg járni, de már értenek a különbözõ elektronikus kütyükhöz, úgyhogy a filmet alaposan telepakoltam mindenféle csodafelszereléssel, amik nélkül a kémkölykök moccanni sem tudnak. Aztán éppen az lesz a poén, hogy a szigeten semmilyen technikai segítséget nem tudnak használni, ezért gyorsan ki kell találniuk, hogyan boldogulhatnak nélkülük."
A James Bond filmek és a családi kalandfilmek mellett ezúttal azok a fantáziavilágok is hatással voltak a Kémkölykök 2: Az elveszett álmok szigete. alkotójára, amelyeket Ray Harryhausen álmodott meg a Jason and the Argonauts és A titánok harca (Clash of the Titans) címû produkciókban. "Ezek a legkorábbi moziélményeim: titokzatos szigetekre emlékszem, ahol a legfurább lények kavarnak ezerrel - árulja el Rodriguez. - Most feltámaszthattam ezt a mûfajt, de beleraktam még mindent, amitõl ma egy családi film igazán jó szórakozást nyújt. A Kémkölykök 2: Az elveszett álmok szigete attól pörög annyira, hogy szinte az összes ötletemet egyszerre valósítom meg benne."
A Kémkölykök 2: Az elveszett álmok szigete készítésekor Rodriguez elvetett minden korábbi szabályt, beleértve a hagyományos filmkészítés elveit is. Veszett tempóban vette fel a jeleneteket két, külön erre a célra átalakított hi-definition kamerával, aztán fogta az egész nyersanyagot, hazavitte a garázsba, és nekiállt a vágásnak, az effektek kidolgozásának, majd a hang felvételének és keverésének. Akárcsak egy klasszikus szerzõi film esetében, Rodriguez fantáziája és humora az alkotói folyamat minden aspektusában érvényesült. Nagy hangsúlyt helyezett arra is, hogy a film kifejezze a család iránt táplált szenvedélyes érzelmeit, és azt, hogy az otthon melege mit jelent a gyerekek számára. "Mivel folytatásról van szó, és manapság minden második film folytatás, azt akartam, hogy ez a film egészen különleges legyen. Elhatároztam: úgy csinálom meg, mintha egy gigantikus házimozi lenne. A házikoszt ízlik a legjobban, ugyebár. A családom az elsõ perctõl az utolsóig részt vett a film elkészítésében, ezért remélem, a közönség érezni fogja a különbséget."
"Ez a film még inkább a családról szól, mint az elõzõ - folytatja a rendezõ. - Most még több Cortezzel találkozhatunk, és a kalandok is sokasodnak. A lényeg azonban ugyanaz: az igazi csodák forrása a család. Ezt a filmet nem azért csináltam, mert olyan szuperkémekrõl szól, akik történetesen egy családot alkotnak. Éppen ellenkezõleg: ez egy család története, akik véletlenül pont kémek."
GREGORIO CORTEZ SZEMÉLYI LAPJA
Jelenlegi beosztása: jó úton halad, hogy az OSS vezetõje legyen, csak Donnagan Giggles meg ne elõzze.
Antonio Banderas alakítja ismét Gregorio Cortezt, a vakmerõ kémet, aki szeretõ, sármos férj és újabban aggódó apa is, aki attól tart, hogy a gyermekeinek nincsen már szüksége rá. Banderas ezáltal újabb komikus vonásokkal gazdagíthatja a figurát, érzékeltetve sebezhetõségét. Cortez utolérhetetlenül tehetséges kém, ám gondok felhõzik homlokát: aggódik szeretteiért, könnyen lemaradhat jól megérdemelt elõléptetésérõl, és mardossa a kétely, hogy a gyerekei még mindig felnéznek-e rá.
Banderas örült, hogy egyik kedvenc szerepében térhet vissza. "Remek érzés, hogy igazi családi filmben játszhatok, amely tele van fantasztikus ötletekkel, akcióval és humorral - mondja a színész. - Izgalmas volt ismét együtt dolgozni Robert Rodriguezzel, aki talán soha nem volt ennyire termékeny alkotó, mint mostanában. A Kémkölykökkel olyan fantasztikus mozivilágot teremtett, amely mindenkit megragad, életkorától függetlenül."
Szuperkém vagy sem, Gregorio Cortez igencsak meghökken, amikor észreveszi, hogy a gyermekei már nem kérik ki a tanácsát - sem szakmai, sem egyéb ügyekben. Ehelyett a mindentudó robotok fantasztikus képességeire bízzák magukat, és rájönnek, hogy õk maguk sincsenek híján az észnek. Ám csak addig ilyen magabiztosak, míg olyan nagy bajba nem kerülnek, hogy be kell látniuk: nem boldogulhatnak az apjuk nélkül.
"Gregorio a film elején éppen állati rossz passzban van - meséli Banderas. - Egyáltalán nem érzi magát annyira nagymenõnek, mint az elõzõ történetben, s ennek köszönhetõen sokkal árnyaltabbá tehettem a karaktert. A legjobban azt bírom a mostani sztoriban, hogy itt vannak ezek a szinte mitikus, legyõzhetetlen figurák, de a világ megmentése közben mindennapos családi problémákkal küszködnek. Tetszik, hogy nevethetünk rajtuk. Azt hiszem, az a jó a Kémkölykök 2: Az elveszett álmok szigeté-ben, hogy rávezet bennünket arra: nyugodtan nevessük ki saját csetléseinket-botlásainkat." Sokak szerint Banderast azért szeretik kicsik és nagyok, mert ugyanolyan jó komikus, mint drámai színész. Holland Taylor, aki a szuperkém anyósát játssza a filmben, így vélekedik errõl: "Antonio a bohóc és a romantikus hõs tökéletes kombinációja. Amikor egy elegáns és vonzó férfi szándékosan kifigurázza magát, mint Antonio ebben a filmben, ellenállhatatlan hatást kelt."
"Anyós pajtásék megjelenésével a film új dimenzióval gazdagodik - folytatja Banderas. - Ingrid szülei nyugdíjas kémek, és nem felhõtlen a viszonyuk a vejükkel. Ebbõl egy csomó vicces helyzet adódik, amit a felnõtt nézõk igazán értékelni fognak."
Banderasnak az is tetszett, hogy a gyerekek új ellenfelekkel kerülnek szembe: Gary és Gerti Gigglesszel, akik szintén kémkölykök. "A helyzet most fordított, mint legutóbb: a gyerekek kerülnek bajba, és a szüleiknek kell õket megmenteniük. A lényeg persze ezúttal is ugyanaz: használd az eszedet és a szívedet, és ne feledd, hogy a családodra mindig számíthatsz."
INGRID CORTEZ SZEMÉLYI LAPJA
Jelenlegi beosztása: aktív ügynök, és a világ legjobb kémanyukája.
Ismét Carla Gugino alakítja Ingrid Cortezt, a szeretõ anyát és szuperkémet, akinek a sminkelõtükre valójában szuperszámítógép, amely közvetlen összeköttetésben áll az OSS fõhadiszállásával. "A gyerekeket tartom a legjobb közönségnek, mert nagyon hálásak, ha egy film nem kezeli le õket - mondja a színésznõ. - És persze azért is imádom a Kémkölykök filmeket, mert nincs jobb feladat, mint olyan klassz anyát játszani, aki egyszerre indul harcba a gyermekei és a világ megmentéséért."
Gugino örült, hogy megint egy pörgõs forgatáson dolgozhat, és alig várta, hogy megismerje Rodriguez legújabb ketyeréit. "Legutóbb Robertnek olyan sok ötlete volt, hogy mind nem is fért bele a filmbe. Most aztán akkora kalandot talált ki, hogy csak kapkodtuk a fejünket. Ez az új film sokkal szürreálisabb, mint a múltkori, tele van mindenféle elektronikus kütyüvel meg õrült kinézetû szörnyekkel. Robert jóval kijjebb tolta a határokat."
Akárcsak az elõzõ epizód esetében, Gugino különösen értékelte, hogy a sok fantasztikus kaland mögött mondanivaló is rejlik. "Számomra ez a film arról szól, hogy akármennyire is agyadra megy a családod - mindegy, hogy a gyerekek idétlenkedése vagy a szüleid fontoskodása miatt - , amikor egy család összedolgozik, nincs annál hatalmasabb erõ."
A színésznõ Banderashoz hasonlóan örömmel fogadta, hogy a Cortez-család újabb tagjai is bekapcsolódnak a kalandokba: az általa alakított karakter szülei, akik maguk is agyafúrt kémek. "Ez most már többgenerációs kémtörténet - magyarázza. - Megtudhatjuk, mit tanult Ingrid a szüleitõl, és ezt hogyan adta át a gyerekeinek. Minden nemzedék egy lépéssel tovább fejlõdik, például Carmen meghackeli a Pentagon számítógépét, amivel édesanyja kíváncsiságát és ravaszságát magasabb szintre emeli."
GARY ÉS GERTI GIGGLES SZEMÉLYI LAPJA
Jelenlegi beosztásuk: aktív ügynökök, az UKATA-akció végrehajtói.
A Kémkölykök 2: Az elveszett álmok szigeté-ben a Cortez-gyerekek egy velük egykorú testvérpárral találják szembe magukat: Gary és Gerti Giglesszel, akik szintén azon vannak, hogy feljebb verekedjék magukat az OSS szamárlétráján. Gary és Gerti történetesen Donnagon, az OSS fõnökének gyermekei, aki gondoskodik arról, hogy õk kapják meg feladatul a szupertitkos UKATA-akció végrehajtását. Ki kell deríteniük, mi történik azon a titokzatos szigeten, ahol feltalálták a Nagy Fõkapcsolót, amellyel világszerte kiiktatható az összes elektromos berendezés. Carmennek és Juninak azonban más elképzelésük van arról, kié legyen a küldetés, ezért a Góbi-sivatagba térítik a Giggles-gyerekek - és ezzel kezdetét veszi közöttük a küzdelem.
Matt O'Leary és Emily Osment (Haley Joel Osment húga) játsszák Gary és Gerti Giggles-t. Matt így mutatja be az általa játszott figurát: "Nagyon gazdag, élesen vág az esze, bár idõnként fárasztóan okostojás. Egyetlen vágya, hogy õ legyen a világ legjobb kémkölyke, és bármire képes, hogy ezt elérje. Azt hiszem, õ olyan srác, akit mindenki szívbõl tud utálni, ezért remek móka volt eljátszani ezt a karaktert." Emily Osment: "Gerti is rém beképzelt, azt gondolja, mindent jobban tud, de hát ez végül is érthetõ, hiszen szinte az összes célkitûzését meg tudja valósítani."
Bár a Giggles-gyerekek Juni és Carmen esküdt ellenségei, O'Leary és Osment rokonszenvet éreztek az általuk alakított figurák iránt. "Ezek a srácok nem velejükig gonoszak, és nem is cikisek - mutat rá O'Leary. - Csak le akarják körözni Cortezéket, és ehhez minden cselt és ármányt bevetnek. A végére persze megtanulják, hogy az igazi gyõzelemhez összefogásra van szükség."
Alexa Vega és Daryl Sabara az elõzõ rész forgatásakor már megszokták, hogy vakmerõ kaszkadõrmutatványokat kell végrehajtaniuk, O'Leary és Osment számára azonban még új volt ez az erõpróba. "Vulkánokra kellett fölmásznunk, drótokon lógtunk, és összevissza röpködtünk a levegõben - mondja Emily. - A mostani epizódban sokkal durvább kunsztok vannak, mert az új kémkölykök miatt rá kell tenni még egy lapáttal."
O'Leary és Osment a kaszkadõrmutatványok mellett még egy kemény megpróbáltatással volt kénytelen szembesülni. Amikor a Giggles-gyerekeket a Góbi-sivatagba térítik - tisztesség ne essék szólván - , elképesztõ mennyiségû teveszarral borítják el õket. "Mivel meg kellett hemperegnünk benne, mindenünk csupa trágya lett, a hajunk, a fülünk és az arcunk is. De azért jó móka volt!" - emlékszik vissza Emily Osment.
CORTEZ NAGYMAMA ÉS NAGYPAPA SZEMÉLYI ADATLAPJA
Jelenségi beosztásuk: nyugdíjasok, de nem nyugszanak - még mindig szuperkémek!
Ricardo Montalban és Holland Taylor jásszák a kémkölykök nagyszüleit. "Amikor elolvastam a forgatókönyvet, tudtam: pontosan ilyen történetet szeretnék elmesélni a saját unokáimnak - árulja el Montalban. - Nagyon tetszett Cortez nagypapa figurája, aki kerekesszékhez van ugyan kötve, mégis többre képes, mint a nála sokkal fiatalabb kémek. Remélem, hogy ez a karakter az idõsebb nézõk számára is érdekessé teszi a filmet. Ráadásul Cortez papa három láthatatlan kisebbséget képvisel egyszerre, hiszen latin, idõs és mozgássérült. Persze ez utóbbi sem jelenthet neki akadályt: Robert repülõ kerekesszéket talált ki a számára! Az meg kifejezetten vicces volt, hogy magánemberként mélységesen tisztelem Antonio Banderast, a filmben viszont csúnyán lekezelem, mert úgy gondolom, hogy semmilyen férfi nem lehet elég jó a lányomnak."
"Talán ez az egyetlen film, amelyben kedvem volt nagymamát játszani - veszi át a szót Holland Taylor. - Ez a nagyi menõ fej, és klassz dolgokat csinál, nem olyan totyogós, almáspitét sütögetõ öregasszony, mint amilyennek a nagymamákat általában ábrázolni szokták. A forgatáson megint gyermeknek érezhettem magamat. Végignyomogattam az összes gombot, kipróbáltam a rakéta-bakancsot, a végén még rám is szóltak, hogy egy kicsit fogjam vissza magamat, mert még elrontom a drága kellékeket."
ROMERO, A HIHETETLENÜL ÕRÜLT TUDÓS SZEMÉLYI LAPJA
Jellemzése: hajmeresztõ találmányokat agyal ki, és furcsa mutációkat hoz létre egy titkos szigeten; közben még a saját árnyékától is fél.
Romero sokkal eszementebb, mint bármelyik õrült tudós, aki a mozivásznon valaha is a világ biztonságát fenyegette. Egykor kiváló genetikus volt, ám miután bekattant, mutációkkal kezdett el kísérletezni. Házi állatkertet hozott létre egzotikus élõlények miniatürizálásával és keresztezésével. Az állatsereglet azonban fellázadt, és foglyul ejtette gazdáját. Romero azóta retteg saját szörnyû teremtményeitõl, amelyek egyike például a rettentõ Gyígyó, a gyík és a kígyó keresztezésével létrehozott monstrum. Az elmebeteg tudóst Steve Buscemi játssza, aki a mûvészfilmek világából ruccant át, hogy egy családi mozi hajmeresztõ fõgonosza legyen.
"Romero teljesen paranoiás, betegesen fél az általa teremtett kreatúráktól - magyarázza Buscemi. - Szerencsére nem kellett együtt dolgoznom a szörnyekkel, mert csak késõbb kerültek be a filmbe, a digitális trükkök segítségével. Elegendõ volt elképzelnem õket, és ezt nagyon izgalmasnak találtam. Robert részletesen elmagyarázta, melyik szörny milyen, és én gyorsan megértettem, miért is fél annyira Romero."
OSS BELSÕ ÜGYOSZTÁLY: DONNAGON IGAZGATÓ SZEMÉLYI LAPJA
Jellemzés: az OSS vadonatúj fõnöke, Gary és Gerti Giggles kémkölykök apja.
Mike Judge, Beavis és Butthead egyik megalkotója a Kémkölykök elõzõ részében csak néhány pillanatra bukkant fel, a folytatásban azonban már szépen kidolgozott komikus szerep várta. "A srácaim nagyon örültek, hogy benne voltam az elsõ részben, és most még több jópontot szerezhettem náluk - mondja Judge. - Ezúttal többet tudhatunk meg Donnagonról és családjáról, meg arról, amit leginkább talán a jelleme sötét oldalának lehet nevezni."
Carla Gugino így mutatja be a figurát: "Donnagon nagyszerû ellenfél és egyben ellenpólus Cortezék számára: míg a szuperkémek állandóan turbófokozaton járnak, és dõlnek belõlük a poénok, Donnagon teljesen szürke és fapofa. Mike mindvégig rém viccesen hozza ezt a humortalan karaktert."
OSS: AZ ELNÖK SZEMÉLYI LAPJA
ELNÖKI STÁTUSZ: veszélyben. Az elnök lánya valószínûleg szerelmes Juni Cortezbe.
Az újabb kalandok azzal kezdõdnek, hogy az elnök lánya fogja apukája szigorúan titkos Fõkapcsolóját - amivel, mint már említettük volt, a világ összes elektromos berendezését tönkre lehet tenni - , és magával viszi a vidámparkba, ahol aztán a kémkölyköknek kell rendbe tenniük a dolgokat. Az Egyesült Államok elnökét Chris McDonald, Rodriguez régi barátja játssza. "Leginkább azt szeretem ebben a történetben, hogy a kémkölykök nagyobb hatalmat kapnak, mint korábban - mondja a színész. - Még magának az elnöknek is nyugodtan beszólhatnak, és megmondhatják, mit csináljon. Ezt csak maroknyi ember teheti meg, Carmen és Juni pedig immár közéjük tartoznak. Ez pedig nagyon tetszik az elnök lányának."
A Grincsbõl már ismerjük Taylor Momsent - most õ alakítja Alexandrát, az elnök lányát. Õ ugyan nem kém, de legalább beleszeret egy kémbe, méghozzá a lehengerlõen sármos és jólnevelt Juniba. "A srác nagy szívességet tesz Alexandrának - mondja Momsen. - Segít abban, hogy az elnök és a lánya között javuljon a kapcsolat. Az ország elsõ emberének ugyanis korábban nem volt elég ideje arra, hogy foglalkozzon egy kicsit egyszem csemetéjével."
Juni szó szerint leveszi a lábáról Alexandrát, amikor kissé béna táncot lejt vele egy államfõknek adott elegáns fogadáson. "Daryl és én mindketten balettozunk, így aztán nem volt nehéz elõadnunk ezt a vicces jelenetet, ami az egyik kedvencem a filmben - teszi hozzá Momsen. - Meg azt is nagyon csípem, amelyik Alexandra szobájában játszódik. Azt hiszem, minden lány ilyet szeretne magának: a szoba teljesen kerek, a közepén egy kerek ággyal, és tele van mindenféle elektronikus csodával meg játékokkal és babákkal. Bírnám, ha nekem is ilyen lenne otthon..."
KÜLÖNLEGES OSS JELENTÉS: DINKY WINKS ÉS AZ Õ VARÁZSPARKJA
Jelenlegi állapota: szövetségi kivizsgálás alatt.
Bill Paxton játssza Dinky Winks-et, a kisiklott feltalálót, aki megalkotta minden idõk legmenõbb szórakoztató- és élményközpontját, a Varázsparkot. Ez az a létesítmény, ahol az elnök lánya kis híján halálnak halálával hal. Ahogyan a szereplõk közül sokan, Paxton is a gyermekei révén ismerkedett meg a Kémkölykök világával. "A srácaim imádták az elsõ részt, így én is beleszerettem - ismeri be a színész. - A forgatókönyv olvasásakor ráéreztem, hogy itt szarkasztikus és elrajzolt, képregénybõl szalajtott figurát kell megformálnom, és azonnal tudtam, hogy ez nekem való szerep."
Bár csupán kisebb feladatról volt szó, Paxton komoly energiákat mozgósított a parázsló szemû Dinky Winks megformlásához, a fizikai átalakulást is beeértve - például kövérítõ szkafanderben játszott a kamerák elõtt. "Roberttel elhatároztuk, hogy ez a félig elmehunyt, félig zseniális fazon legyen erõsen elhízott - meséli Paxton. - Azt akartam, hogy valamiféle joviális házigazdaként kalauzolja a látogatókat a maga teremtette szürreális világban. Robert teljesen szabad kezet adott, sõt bátorított, hogy nyugodtan hagyatkozzam az ösztöneimre, és legyek annyira spontán, amennyire csak tudok."
ULTRATITKOS KETYERÉK
ÉS EGYÉB KÜLÖNLEGES SZERKENTYÛK
Robert Rodriguez visszaült a tervezõasztalhoz, és teljesen új kémketyeréket alkotott a Kémkölykök 2: Az elveszett álmok szigete számára. Olyan elmés szerkenytûk ezek, amelyek erõszak helyett játékos leleményességgel küzdik le a gonoszokat. Továbbfejlesztette az elõzõ rész technikai csodáit, sõt ezeket saját gyermekei bevonásával tökéletesítette. Ily módon a szállítóeszközök ugyanúgy teljesen új tulajdonságokra tettek szert, mint a megfigyelésre vagy az önvédelemre szolgáló ketyerék. Danny Trejo, aki ismét Gregorio morcos bátyját és a kölykök fegyvermesterét alakítja, õszinte csodálója Rodriguez fantáziájának: "Ennyi képzelõerõvel nyugodtan rakétamérnök is lehetne, de õ inkább mozikat csinál. Mit mondjak, a gyerekeknek baromi szerencséjük van."
A szuperkütyük listája, a teljesség igénye nélkül:
- Rakétabakancs, amely elröpít bárhová.
- Nanotechnológiás kémkaróra mûholdas és internetes hozzáféréssel. Bármilyen infót megad, kivéve a pontos idõt.
- R.A.L.P.H. - Soklábú, multifunkciós személyi robot. Ugyanolyan jópofa, mint amilyen hasznos.
- Szitakötõ-hajó: teljesen automata, multifunkciós, alakváltó tengeralattjáró, amely oly könnyedén és gyorsan siklik, mint a szitakötõ.
- OSS Ifjúsági Fõhadiszállás: fára telepített, kölyökkuckónak álcázott titkos harcálláspont szuperszámítógépekkel, mûholdvevõkkel és helikopter-leszállópályával.
Rodriguez elárulta, hogy vad ötleteinek többsége vezetés közben jut az eszébe. "Jó messzire lakunk Austintól, így van idõm arra, hogy a volán mögött belemélyedjek a gondolataimba. Jönnek is az ötletek, és mivel nem tudom õket lejegyezni, fölhívom magamat otthon, és hagyok egy üzenetet. Aztán állati vicces, hogy hazaérkezvén ott vár egy rakás fura szöveg, amik egy részére már nem is emlékszem! A Flúgos dal is ilyen meglepetés volt számomra. Ez is vezetés közben dúdolgatva született, és végül single lett belõle: Alexa Vega énekli, és ez a film végefõcím-dala."
A tengeralattjáró megalkotásához Rodriguez a természettõl vette az ihletet. "Úgy terveztem a film csodaszerkentyûit, ahogyan a gyerekek szeretik, ezért hasonlít a tengeralattjáró egy szitakötõre. A két Cortez-gyerek a saját üvegbuborékában ülhet benne, ezek a szitakötõ ’szemei’. Még a zümmögése is olyan, mint egy szitakötõé."
A Rodriguez-család és a stáb kedvenc új ketyeréje a R.A.L.P.H. nevû robot volt, amely félig kedves háziállat, félig pedig csodákra is képes személyi titkár. "R.A.L.P.H. Juni vállán szokott üldögélni, külsejét tekintve pedig átmenetet képez egy pók és egy béka között. A srác szinte minden problémáját képes megoldani, amitõl Juni apja egy kicsit beparázik - magyarázza a rendezõ. - A legklasszabb mégis az, hogy R.A.L.P.H.-nak bonyultabb a személyisége, mint sok embernek!"