microcspv    "time is not money"
logo Marilyn


keresés:
search
Beépített Szépség 2. - Csábítunk és Védünk (2005)
Miss Congeniality 2: Armed and Fabulous

. . . . . . . . . . 6.06
(a cspv olvasók szavazata)  itt szavazz !

. . . . . . . . . . 4.6
(a cspv szerk-ek szavazata)

hossza: 136 perc
nemzetiség:  amerikai
műfaj:  folytatás, vígjáték
eredeti nyelv: angol
formátum: szinkronizált
korhatár 12+
c tr tr

a Beépített Szépség sorozat részei:
Beépített Szépség   Beépített Szépség 2. - Csábítunk és Védünk  
információ:

vissza a rövid leíráshoz

bővebb info
A Beépített szépség 2. - Csábítunk és védünk sztárja ugyanaz az FBI ügynök, nevezetesen Gracie Hart (Sandra Bullock), aki korábban - versenyzõnek álcázva magát - elhárította a Miss Amerika szépségverseny résztvevõit fenyegetõ veszélyt.
Bár a sikeres akció folyományaképpen a csábos ügynök egy csapásra médiasztárrá vált, magán- és egyéb élete nem alakult a legfényesebben. Egy füstbe ment románc mély nyomokat hagyott a lelkivilágán, ugyanakkor a váratlan hírnév veszélyeztetni látszik hõn szeretett szakmáját. Fõnöke, McDonald ügynök (Ernie Hudson) hosszas rábeszélése eredményeképpen Gracie nagy nehezen vállalja az egyetlen feladatot, amelyet az FBI kötelékében elvégezhet: "az FBI arca"-ként talk show-sorozatban lép fel, kikent-kifent babaként. Az Ügynökség legnagyobb lélegzetû PR-akciójának keretében az újdonsült címlapgörl eljátssza korábbi hõstetteit rajongó közönsége elõtt, természetesen egy szépségvarázsló, Joel (Diedrich Bader) bábáskodása mellett, akinek az a feladata, hogy lefaragja a lányról az ügynöki éleket.
Noha Gracie eleinte ódzkodik az egésztõl, menet közben rákap a hírnévre, és hamarosan túlságosan is beleéli magát a szerepbe. Új partnere, az acélkemény Sam Fuller (Regina King) - aki mellesleg nemigen rajong érte - az, aki elsõként figyelmezteti Gracie-t arra, hogy lassan vérbeli Barbie babává válik.
Amikor azonban Gracie legjobb barátait, Cheryl Fraziert (Heather Burns), a szépségverseny gyõztesét, illetve Stan Fields (William Shatner) mûsorvezetõt Las Vegasban ismeretlen tettesek elrabolják, a Barbie-ügynök bûnüldözõ ösztönei újra mutatkoznak.
A Gracie üdvöske-státusát féltve óvó FBI-nagykutyák sajtókonferenciák hûvös és unalmas helyszíneire számûzik a lányt, ahol Sam testõrként felügyel a lady biztonságára. A mentés feladata Collins felügyelõre (Treat Williams) hárul, miközben a fiatal Jeff Foreman ügynök (Enrique Murciano) azon igyekszik, hogy távol tartsa Gracie-t és környezetét, amíg az akció lezajlik.
Amikor azonban világossá válik, hogy Collins felügyelõ zsákutcába viszi a nyomozást, Gracie akcióba lép, és ismét bebizonyítja, hogy semmitõl sem riad vissza, ha egy nehéz esetrõl vagy a barátairól van szó.

Visszatért ..


A mozik közönsége nagy lelkesedéssel fogadta a 2000-ben készült Beépített szépség címû vígjátékot. A Sandra Bullock által alakított FBI-ügynök, Gracie Hart versenyzõként részt vesz a Miss Amerika szépségversenyen, hogy kivizsgálja a rendezvény résztvevõi ellen tervezett merényletet. Mindeközben Gracie-nek nemcsak arra nyílik alkalma, hogy életében elõször magas sarkú cipõt húzzon, de csak úgy mellesleg igazi hõsként meg is oldja az ügyet, hatástalanít egy bombát, befutó helyet szerez a szépségversenyen és nem utolsó sorban egy csapásra médiasztárrá, illetve az FBI legismertebb arcává válik.
Bullock, aki a Beépített szépség 2. - Csábítunk és védünk sztárja és producere is egyben nagy szeretettel viszonyul lelkiismeretes hõsnõjéhez.
"Tulajdonképpen azért vágtam bele a folytatásba - magyarázza Bullock, akit teljesítménye kapcsán Golden Globe Díjra jelöltek, illetve elnyerte a Blockbuster Entertainment Díjat -, mert gyakran elgondolkodtam azon, vajon mihez is kezdene Gracie a szépségversenyen végrehajtott mesteri fogás után, illetve hogyan befolyásolná a média érdeklõdése az ügynöknõ életét."
"Az elsõ film a figurákra alapozott - teszi hozzá Marc Lawrance, az elsõ rész egyik forgatókönyvírója és executive producere, illetve a folytatás forgatókönyvírója és producere. - A film bája és humora a felejthetetlen figurákban gyökerezett, és itt nem csak Gracie-re gondolok, hanem például versenyzõtársára, Cherylre, aki a semmibõl érkezve elnyeri a koronát, vagy Stanre, a mûsorvezetõre. Szerintem sokakat ugyanúgy izgatott Gracie további sorsa, mint bennünket. Mihez kezd a sikeres nyomozást követõen?"
Lawrance 1999 óta dolgozik Bullockkal, amikor megírta a Mint a hurrikán címû film forgatókönyvét, amelynek fõszereplõje Sandra Bullock volt. A következõ közös munkájuk a Beépített szépség volt, amelyet a 2002-es romantikus vígjáték, a Két hét múlva örökké követett, melynek rendezõje Lawrance, producere pedig Bullock volt. A Beépített szépség 2. - Csábítunk és védünk a két alkotó negyedik közös munkája.
"Tulajdonképpen arról van szó - meséli Lawrance -, hogy alapjában véve egy hullámhosszon vagyunk. Én tudom, hogy mi az, ami Sandrát megnevetteti, a legtöbb dolog pedig, amit õ csinál, megnevettet engem. Sandra vérbeli komika."
A két alkotó egyetértett abban, hogy John Pasquin rendezõt kérik fel Gracie Hart további kalandjainak levezérlésére. "John érzékenyen viszonyul a színészekhez, jó érzéke van a motivációs háló, illetve a hiteles jelenetek megalkotására - magyarázza Lawrance. - Ritkán találni olyan rendezõt, aki a kamerához is remekül ért, és képes hozzárendelni a történethez a megfelelõ képi világot."
Pasquin a kezdetektõl fogva vonzódott a filmtervhez. Elsõsorban azért, mert Sandra Bullockkal dolgozhatott együtt, akivel egy ABC-sorozat forgatásain találkozott elõször, amelynek egyes epizódjait rendezte, és amelyet Bullock cége, a Fortis Films gyártott le. "Rettenthetetlennek ismertem meg, amely tulajdonság minden rendezõ álma. - mondja a rendezõ. - Kevés olyan sztárszínésznõ akad, aki nem fél attól, hogy hülyét csináljon magából a vásznon. Õ az, aki megteszi. Ugyanakkor ismét alkalmam nyílik Marc Lawrance-szel együtt dolgozni, akit majdnem 20 éve ismerek. Remek forgatókönyvíró."
A történet azonnal megragadta Pasquin fantáziáját. "Új irányt akartam adni a filmnek, amely nem követi mindenben az elsõ rész szálait, ugyanakkor megmaradnak a kapcsolódások, hogy a nézõk továbbra is szeressék a sztorit."
Az új irány lényegében abban állt, hogy az újabb életveszélyes helyzeten kívül az alkotók egy ellenséges érzelmû partnert (Sam Fuller ügynök szerepében Regina King látható) helyeztek Gracie mellé, aki bizonyos mértékben olyan, mint Hart ügynök volt annak idején. A két nõ sokat tanulhatna egymástól, ha ugyan szóba állnának egymással.
Sam figuráját Bullock találta ki. "Miközben a folytatás történetén gondolkodtam, egy dolog folyton visszatért - meséli a színésznõ. - Egy partner, mégpedig egy nõi partner. Miért szólna minden film a férfibarátságról? Miért kapják mindig férfiak ezeket a remek komikus párosításokat? Legyen a szó újra a nõké."
"Ez a film részben a nõbarátságról szól - teszi hozzá Pasquin. - Ezúttal nem két ellenkezõ nemû figura kapcsolatáról van szó, hanem erõs és harcos nõkrõl, akik sokban hasonlítanak egymásra. Szerencsénk volt Regina Kinggel, aki ragyogóan reagál Sandyre, és a kettejük közötti feszültségbõl származik a film a film ereje és humora."

"Részt vettem egy szépségversenyen. Elegem van a puccparádéból!"

A szépségverseny-eset sikeres megoldását, no meg a váratlan hírnevet követõen Gracie visszatér az FBI-mezhez és szeretett munkájához. Ismét eljött a megfigyelések, lövöldözések és a haverokkal való lógások ideje. No meg a csendes együttléteké azzal a bizonyos Õvel, akit az utóbbi idõben bizony ritkán látott. Szóval a dolgok visszakerültek a régi kerékvágásba.
"Valóságos felüdülés volt ismét felölteni az egyenruhát, az ortopéd cipõket - ismeri be Bullock. - Az ember végre terpeszbe állhat, és kimutathatja a foga fehérét, ha úgy tetszik. Igazán felszabadító érzés. Ez az egyik dolog, amit szeretek Gracie-ben. Nem érdekli, hogy mit gondolnak az emberek."
Azonban hamarosan kiderül, hogy a külvilág igenis befolyásolja Gracie életét.
Gracie frissen szerzett hírneve tovább dagad. Smink és cicoma nélkül is felismerik az utcán, és, legnagyobb bánatára, immár megfigyelésekre sem mehet a leleplezés kockázata nélkül. Amikor egy feszült bankrablás-szituáció szinte tragédiába fullad egy lelkes rajongó miatt, Gracie-nek szembesülnie kell a ténnyel, hogy veszélyt jelent a csoportra nézve, ezért abba kell hagynia a munkát.
Odahaza további katasztrófák várják. A románc, amelyrõl azt hitte, szépen bimbózik, váratlanul véget ért, mielõtt elkezdõdött volna. Egy elnapolt találka, egy fura telefonhívás, és kiderül, hogy volt kollégája, Eric Matthews nem "úgy" gondolja. "Gracie hirtelen úgy érzi, teljesen kiürült az élete - magyarázza Bullock. - Ezért vállalja az FBI ajánlatát, hogy az Ügynökség totemállata legyen."
Akármennyire zavarja is a hírnév Gracie-t, az FBI számára igazi tõkének bizonyul, és a nagykutyák tapsikolnak az örömtõl. A korábbi megkopott hírnév ismét csillog-ragyog, és mindez Gracie-nek köszönhetõ. A nép rajong érte. Rajongói levelek tömege érkezik naponta. Hölgyek százai írnak, miszerint az õ példáját követve kezdtek el önvédelmi képzésre járni. És tekintve, hogy Gracie képtelen folytatni korábbi munkáját, McDonald felügyelõ (Ernie Hudson) kobakjából kipattan a remek gondolat: miért ne használják ki Gracie sztár mivoltát, mégpedig oly módon, hogy az immár ex-beépített ügynöknõ "az FBI új arcá"-vá avanzsál. Joel (Diedrich Bader) tesz róla, hogy a nép azt a Gracie Hartot kapja, amelyikre vágyik, aztán máris következhet a nagy lélegzetû népszerûsítõ turné.
És végül is, miért ne, gondolja Gracie. Így nem kell elhagynia az FBI-t, az egyetlen helyet, ahol mindig is dolgozni szeretett volna, ugyanakkor az események forgataga el is tereli majd figyelmét magánéletének kudarcairól. Arról nem is beszélve, hogy a levelek egy része nagy hatást tesz rá, és a tudat, hogy segíthet másokon, nagyot lendít önbecsülésén. És noha továbbra sem lelkesedik az ötletért, úgy dönt, isten neki, kipróbálja.
Csakhogy az új szerep váratlanul önálló életet kezd élni.
Egy ügyesen megírt álönéletrajzzal felfegyverkezve, amely ragyogó bûnüldözõ karrierjét ecseteli, Gracie talk show-ról talk show-ra röppen, a rajongók szállnak rá, mint húsra légy, ex-kollégái pedig egyre kevésbé kedvelik. Hamarosan rádöbben, hogy igenis élvezi a rá irányuló figyelmet, és ennek eredményeképpen kissé túl komolyan veszi szerepét. "Az új szerep egyfajta menekülés Gracie számára - magyarázza Lawrance. - Úgy viszonyul hozzá, mint egy frissen felfedezett valláshoz. Egyik napról a másikra átváltozik. De a csillogó felszín alatt ott rejtõzik igazi énje."
Gracie hamarosan a piperézkedés nagymesterévé válik, saját, külön bejáratú manikûrösre tesz szert, és természetesen "limuzinháton" közlekedik. Az ember igen könnyen hozzászokik az osztályon felüli bánásmódhoz. "Az egészben az a nehéz - magyarázza Bullock -, hogyan képes az ember magához viszonyulni, amikor a siker rózsaszín köde elhomályosítja a látását. Ja, és az is lényeges, hogy az ember tudja, ki barát, és ki nem." Ezek az életbevágó kihívások ugyanúgy részeit képezik a történetnek, mint a csapdák, õrületes üldözések és humoros konfrontációk.
Az elsõ, aki a hírnév kettõs élére figyelmezteti Gracie-t, Sam Fuller, a "dühroham-problémák" okán frissen áthelyezett ügynöknõ, akit Regina King (Doktor Szöszi 2, Jerry Maguire) alakít. Az okos, kemény és odaadó Sam minden erejével a karrierjére összpontosít. Egyáltalán nem hatja meg Gracie szupersztár szerepe, mi több, úgy gondolja, hogy az ex-ügynök nem több puccos FBI-Barbie-nál, és ezt közli is vele. "Sam olyan nõ, akinek világ életében bizonyítania kellett, ezért aztán a legkisebb jelre felvonja a védõpajzsokat. Gracie új arca láttán kavarog a gyomra, úgy gondolja, hogy kollégája puhánnyá vedlett. Amikor végignéz az FBI újdonsült üdvöskéjén, lerí róla, hogy arra gondol: ’Jobb vagyok nálad.’ Persze Gracie ugyanakkor erre gondol: ’Egy frászt vagy jobb.’"
"Sam tulajdonképpen sokban emlékeztet az elsõ rész Gracie-jére - meséli Lawrance. - Kemény lány, kissé antiszociális. Amikor kollégáival kocsmába megy, nem csatlakozik a többiekhez. Hiányzik belõle a természetes báj, és igyekszik minden éles helyzetet az ököljog elve alapján elintézni, amint Gracie is tette azt egy évvel korábban. Bizonyos értelemben úgy is fogalmazhatnánk, hogy Gracie figurája kettéhasadt, hogy a két személyiség frontálisan ütközzék egymással. Sandy és Regina sikerrel keltette életre a két ellentétes személyiséget."
Egy dedikálás alkalmával Gracie megdöbbenéssel értesül arról, hogy a Miss Amerika szépségverseny gyõztesét, és egyben legjobb barátnõjét, Cheryl Fraziert (Heather Burns) Las Vegasban elrabolták, Stan Fields (William Shatner) mûsorvezetõvel egyetemben. "A lefojtott ösztönök egy csapásra feltörnek Gracie-ben - magyarázza Lawrance. - Tudja, hogy ki kell lépnie üdvöske-szerepébõl, és meg kell mentenie barátait."
Rémült fõnökei igyekeznek távol tartani a médiasztárt a forró helyzettõl. Gracie csak arra hivatott ebben az ügyben, hogy sajtótájékoztatókat tartson Las Vegasban, ráadásul, ismervén a lány természetét, árnyék gyanánt kirendelik mellé Samet, hogy a lehetõségek szerint kordában tartsa "az FBI arcát". Sam a maga részérõl nagy lehetõségnek tekinti a feladatot, és esze ágában sincs engedni Gracie különcködéseinek.
Collins ügynöknek (Treat Williams), a nyomozás helybeli vezetõjének ugyanez a véleménye a dologról. Noha mosolyogva fogadja az elkerülhetetlent, egyáltalán nincs ínyére, hogy a sztárügynök belerondít a munkájába. A nagyra törõ ügynök hallani sem akar az együttmûködésrõl, attól pedig egyenesen a hideg rázza, hogy a híres Gracie Hart esetleg elhalássza az ügyet az orra elõl.
Collins utasítja ügybuzgó, bár korántsem hozzáértõ beosztottját, Foreman ügynököt (Enrique Murciano), hogy bulik és közéleti hepajok segítségével terelje el a vendégek figyelmét az ügyrõl, aztán tegye fel õket egy New York-i gépre, amilyen gyorsan csak lehet. Collins amúgy sem kedveli Foremant, és úgy gondolja, itt a kitûnõ alkalom, hogy mindhármuktól megszabaduljon.
Gracie nem akarja elorozni a babérokat Collins elõl. Csupán segíteni szeretne. Ám amikor Collins lesöpri az asztalról a Gracie által elõásott nyomokat, és úgy tûnik, teljesen rossz irányba tereli a nyomozást, világossá válik hõsnõnk számára, hogy kézbe kell vennie a dolgok alakulását.
És jaj annak, aki útjába áll.

Látványvilág: az Oasis Club drag showjától egy isten háta mögötti kunyhóig

A Beépített szépség 2. - Csábítunk és védünk helyszíneivel kapcsolatban John Pasquin rendezõ ezt nyilatkozza: "Több vegasi szállodában forgattunk, aztán a központban levõ Fremont utcában. De forgattunk a sivatagban, a víz alatt, egy kalózhajón, egy kunyhóban és különbözõ FBI-irodákban. De forgattunk a New York-i és vegasi repülõtéren is. Mit felejtettem ki? Ja. A drag clubot."
Az éjszakai mulatót Mahar Ahmad látványtervezõ alkotta meg egy stúdióban, saját elképzelései alapján. A lenyûgözõ helyszín a film egyik kulcsjelenetének kelléke, ahol Gracie és Sam pucckirálynõkként lépnek fel, hogy bejuthassanak a színfalak mögé, egy tanú kihallgatása végett. Noha eszük ágában sincs szerepelni, az események forgataga a színpadra kényszeríti õket, ahol inkognitójuk megõrzése érdekében tetszik, nem tetszik, elénekelnek egy dalt, telt ház elõtt.
Ahmad vélekedése, miszerint a film "munka- és anyagigényes projekt volt", egyáltalán nem tûnik túlzónak. "Olyan helyszínekrõl van szó, amelyek esetében nem csupán arról van szó, mi hogy mutat, de arról is, mi hogyan mûködik - fejtegeti a látványtervezõ. - Fülkék és beugrók, folyosók és lépcsõk, egymásba nyíló öltözõk sora. Mindezt úgy kellett megépíteni, hogy az akadálytalan átjárás biztosítva legyen, hiszen a figurák üldözik egymást."
Ahmad bejárta a környéket, az emberrablók rejtekhelye után kutatva. "A forgatókönyvben az áll, hogy kunyhó az isten háta mögött - emlékszik vissza a látványtervezõ. - Ezek szerint teljesen elszigeteltnek kellett lennie." Az alkotók végül a nevadai Jean mellett találtak rá a megfelelõ helyszínre, amelyrõl azonban hiányzott maga a kunyhó. Az épületet Los Angelesben tervezték, Ahmad és Pasquin tervei alapján, aztán darabokra szedve szállították Jeanbe, és a helyszínen ismét felépítették. A külsõ felvételek leforgatását követõen az épületet visszaszállították a stúdióba, hogy a belsõ felvételeket is leforgathassák.

Jelmezek: Tina Turner és Big Bird a színpadon

"Amikor a moziközönség elsõ alkalommal találkozott Gracie Harttal a Beépített szépségben, az ügynöknõ csupán idõszakos változáson esett át - magyarázza Deena Appel jelmeztervezõ. - Nem volt szó olyasmirõl, ami Gracie lelkivilágát megváltoztatta volna. Csupán munkaruhát öltött. Gracie lélekben egy pillanatig sem szûnt meg FBI-ügynöknek lenni." A Beépített szépség 2. - Csábítunk és védünk elején Gracie ismét egyenruhában jelenik meg, igen-igen zilált lófarokba fogott hajjal. Sandy számára fontos volt, hogy a történet kezdetén kiemeljük figurájának lényegét, azt az állapotot, amelyben jól érzi magát. Miután túlélte a szépségversenyt, Gracie alig várja, hogy ismét a régi önmaga legyen."
Sajnálatos módon azonban ez a kényelmes állapot átmenetinek bizonyul. Mielõtt Gracie még igazán élvezni tudná régi önmagát, egy hangsúlyosan közéleti szerepet kényszerítenek rá. Ekkor lép a képbe Joel, a puccmágus. Joel figurája mögött Appel áll, aki a szerep logikájának megfelelõen válogatta össze Gracie jelmezeit. "Az FBI-egyenruhából indultunk ki, és olyan módszereket kerestünk, amelyek segítségével a profizmust sugalló ruhadarabok mintegy kiforgathatók önmagukból. Eleinte tehát csak az anyagokon változtattunk, fényes, csillogó változatokat dolgoztunk ki, vagy kissé túl magas cipõsarkakra helyeztük a figurát. Aztán következtek a színek - a rózsaszín, a korallvörös és a sárga. Végül pedig jöttek a gyöngyök, a zsebkendõk meg az olyan részletek, mint a túl nagy fülbevalók vagy egy mindig útban levõ sál. Ezek az elemek egyre inkább elidegenítik a figurát a kollégák szemében."
A rajongók lelkesedése által feldobott Gracie hamarosan beleéli magát új szerepébe, és elkezdi jól érezni magát az új mezekben. "Egy adott pillanatban Gracie teljes átváltozáson megy keresztül - magyarázza Pasquin. - Az a Barbie figura mozog a vásznon, akivé Gracie soha nem akart válni. Divatos bõröndök és piperetáska kíséretében utazgat. Végül azonban rádöbben, hogy a metamorfózis hiba volt, és legjobb lesz, ha visszatér régi önmagához."
Appel legnagyobb feladata a drag club-beli jelenet jelmezeinek megalkotása volt. Az ominózus jelenetben Gracie és Sam fellépnek az Oasis Clubban, mégpedig egy hamisítatlan vegasi táncosnõ, illetve egy Tina Turner-imitátor mezében.
Sandra Bullock táncosnõ-mezének megalkotása elõtt Appel ellátogatott a vegasi Jubilee, illetve La Cage Aux Follies mulatókba. Végül egy kanárisárga kosztümnél kötött ki, amelyet tollakkal és egy lehetetlen fejdísszel egészített ki.
"A jelmez ötlete ragyogónak tûnt, amikor kitaláltuk - meséli Bullock. - Öt nap forgatás után azonban egyre kevésbé tûnt ragyogónak. Úgy néztem ki, mint Big Bird. Maradjunk annyiban, hogy nem az az öltözet, amit szívesen hordanék, mondjuk egy szombat este."
Appel elkészítette a Sam testére szabott Tina Turner-jelmezt is, amelyhez paróka és toronymagas sarkú lábbelik járultak.
"A jelmezeket a valódi vegasi kosztümök mintájára tervezték - meséli Bullock. - Rendkívül feltûnõek, és nagyon keveset takarnak. Ráadásul mozognunk is kellett bennük. Vigyáznunk kellett az étrendünkre, ugyanis a legkisebb súlygyarapodást keserves munka követett, amikor az öltözködésre került a sor."
Az FBI-ügynökök ruhatárának ellenõrzésére Tom Fletcher õrmestert kérték fel az alkotók. "A filmbeli jelmezek sokkal könnyebbek - magyarázza Fletcher. - Az egyenruhák súlya általában 34 és 40 kiló között mozog, a járulékos felszereléstõl függõen. A filmbeli egyenruhák legfeljebb 9-11 kilósak. A fegyverek egytõl egyig mûanyagból készültek."


szereplők:
Sandra Bullock ... Gracie Hart
Regina King ... Sam Fuller
Enrique Murciano ... Jeff Foreman
William Shatner ... Stan Fields
Ernie Hudson ... McDonald
Heather Burns ... Cheryl
Diedrich Bader ... Joel
Treat Williams ... Collins
Abraham Benrubi ... Lou Steele
Nick Offerman ... Karl Steele
Eileen Brennan ... Carol Fields
Elisabeth Röhm ... Janet
Leslie Erin Grossman ... Pam
Lusia Strus ... Janine
Molly Gottlieb ... Priscilla


fényképezte:
Peter Menzies Jr.

vágó:
Garth Craven

látvány:
Maher Ahmad

jelmez:
Deena Appel

zene:
Christophe Beck
Randy Edelman
John Van Tongeren

művészeti rendező:
Andrew Max Cahn
Greg Richman

szereposztó:
Ray Favero
Nancy Foy

díszlet:
Leslie E. Rollins

producer:
Sandra Bullock
Bruce Berman
Gesine Bullock-Prado
Scott Elias
Marc Lawrence
Mary McLaglen