információ:
"Ahol megszólal egy hang, egy ének, ott van egy lélek; ahol lélek van, ott ember is van; ahol ember van, ott sors is van; ahol sors van, ott akár egy film is lehet." Bereczki Csaba
Budapest, 2008. február 28. - Bereczki Csaba zenés-mozifilmjével a 39. Magyar Filmszemle versenyprogramjában találkozhatott elsõ ízben a közönség. A filmen keresztül a nézõ megismerhet húsz embert, húsz egyéni sorsot és hangot. A szereplõknek, a zenészeknek valós értelemben semmi közük egymáshoz, de a zene által többek lesznek, mint az édes testvérek, és ezt a nem mindennapi kötõdést a lehetõ legtermészetesebben élik meg.
A stáb négy évszakon keresztül követte a zenészek sorsát. A film dokumentum jellegû, de mégis több annál. A tartalmat valódi zene, valós szereplõk, valódi történetek alkotják, de az elbeszélés dramatikus felépítése azt az érzést nyújtja a nézõnek, hogy álomszerû zenés balladát lát. A történet alatt a kamera természetes szereplõvé, " hangszeré" válik a balladában. Nem tolakszik, nem emel ki, hanem a " zenekar" része. Az Életek Éneke azt az érzetet kelti, hogy a film egy igazi családról szól, pedig ez a szó hagyományos értelmében nem igaz, hiszen a zenészek esetenként egymás nyelvét sem beszélik. A nézõnek megérzése azonban mégsem csal, hiszen a film egy különleges "családról" szól, amelynek "tagjait" összeköti a zene. A szereplõk élete, lételeme a zene. A hagyományok továbbvitelén túl a zene jelenti számukra sok esetben magát az életet.
bővebb infó