microcspv    "time is not money"
logo Marilyn


::: urban / enviro -> városkoncepció, öko, környezet

2020-04-05

3 (nyílt) kérdés szakújságírókhoz, tudósokhoz, orvosokhoz

rendhagyó kérdés-felvetés


elnézést a rendhagyó kérdés-felvetésért… bárcsak lenne egy sajtótájékoztató, ahol mindezt meg lehetne kérdezni...

illustration

Ezt a néhány kérdést azért foglaltam össze, hogy megértsem, mi a szituáció… s persze nem magam miatt… elnézést, ha naiv vagy tudományosság terén TÉVES állítások, feltételezések kerültek volna a kérdésfelvetésbe… a legjobb szándékkal tettem… és bármit javítok, ha kell…

FYI: e cikket nem szakember írta, hanem egy művészetkedvelő író.

Az izlandi felfedezés, mely szerint a fertőzöttek 50%-a tünetmentes, ahogyan én látom, kívülről, illetve, ahogyan a CNN cikkben is interpretálták, áttörést jelenthet, úgy értve, lehet, hogy ez az az eddig ismeretlen tényező, ami a SARS-CoV-2 kíméletlenül hatékony terjedését lehetővé teszi.

Ez a felfedezés további kérdéseket vet fel.

kérdés #1:

Vajon aki tünetmentesen fertőzött (illetve fertőző), az mennyi ideig “beteg”, mennyi ideig fertőzött?

Értsd, egy fertőzött ember rendszerét, szervezetét talán észszerű úgy tekinteni, mint az atomreaktorokat, ahol egy láncreakció zajlik “lapos görbével”, és előfordulhat, hogy a tünetmentes fertőzöttek esetében egy csillapított láncreakcióról van szó, ami azonban azt is jelentené, hogy “normál” karantén időt bőven kicselezné a vírus…

kérdés #2:

A wordometer adatai közt, ami az inkubációs periódust illeti, volt egy megjegyzés a “max 2 hét” mellett, hogy Kínában regisztráltak 4 hete fertőzött személyt is… de azt nem számították be, mert a WHO végül úgy tekintette, többször fertőződött meg…

Tehát ( kérdés):

Előfordulhat-e többszöri megfertőződés az enyhe, illetve tünetmentes embereknél? (Én speciel, enézést a személyes példáért, úgy érzékelem magamon, hogy nagyon-nagyon enyhén, de kb. 3x voltam megfertőzve az elmúlt 2 hónap során, ami persze csak egy minden alapot nélkülöző feltevés, de intuitív alapon...

kérdés #3:

Nem tudom, jól értem-e, de úgy olvastam, még nem lehet tudni, hogy pontosan “hány darab” vírus okoz tényleges, súlyos megbetegedést, mekkora mennyiség.

Arról esetleg lehet tudni valamit, hogy mi történik a kisebb mennyiség szervezetbe kerülése esetén? (feltételezem nem, hiszen ehhez egy embert meg kellett volna fertőzni)

Ezt azért is kérdem, mert ha esetleg a kisebb mennyiségekkel való “kontraktálás” eredményeként jönnek létre a tünetmentes fertőződések – az atomerőmű modellt véve alapul – akkor az otthoni megfertőződések stratégiailag nagyobb jelenetőséggel bírhatnak, hiszen otthon, ha jól értem, kisebb minták fordulnak “csak” elő.



Kedves szakújságírók, tudósok, ha bárki tudna ezekre a kérdésekre válaszokat adni, esetleg egy cikket írni, vagy egy már elkészült cikkre irányítani a figyelmet, szerintem sokan örülnének neki…

 

köszönettel, mindannyiunk nevében...

Jósvai Péter









Mint sokan mások, teljesen kívülről közelítem a járvány jelenségét. Olyannyira, hogy még a tudományon is kívülről. Ezzel együtt





 


Címkék: