2008-12-04
Védegylet: Klímaébresztõ fesztivál
A klíma komoly válságban van, helyesebben mi, emberek vagyunk komoly válságban, DiCaprio Utolsó Óra c. remek filmje nagyon durván érvényben van ... és vannak ám más filmek is, melyekbõl a Védegylet most bemutat egy csokorra valót ...a Toldiban ...
Védegylet
Klímaébresztõ! fesztivál
Toldi mozi, 2008. december 5-6.
www.klimaebreszto.net
a Filmek:
Ideje észhez térni!
(Wake up, Freak out, Leo Murray, Royal College of Art, 2008, szinkronizált, 12 perc)
Hidd el, ez nem csak a jegesmedvékrõl szól, hanem rólunk!
A szókimondó animáció szépen ábrázolja azokat a változásokat, amelyeken keresztülmehet a világ, és mivel ez a mi otthonunk, minket is érint. Nem túl megnyugtató és nem sok választ ad, inkább figyelmeztet: rövid az idõnk. A tudósok szerint van egy pont, amikor már nem lesz mirõl vitatkozni: az éghajlatváltozás eléri azt a szintet, ahol már tehetetlenek leszünk.
Ezért igen fontos ez a videó. Szép is. És komoly.
December 5, péntek, 16:00, Toldi mozi
December 5, péntek, 22:30, Toldi mozi
December 6, szombat, 23:00, Toldi mozi
-----------------------------------------------------------------------
Az a kritikus 6 fok
(Six Degrees Could Change the World, National Geographic, 2007, szinkronizált, 90perc)
A tudósok arra figyelmeztetnek, hogy az üvegházhatást keltõ gázok kibocsátásának növekedésével a következõ száz évben akár 6 fokkal is emelkedhet a globális átlaghõmérséklet, s ez gyökeresen átalakíthatja világunkat. A dokumentumfilm Mark Lynas brit író, valamint neves klímakutatók segítségével arra keresi a választ, hogy egy egy-, két-, három-, négy-, öt-, netán hatfokos globális átlaghõmérséklet-emelkedés milyen hatást gyakorolhat a világra. Mi történne, ha a melegedés "csak" kétfokos lenne? Lynas szerint a felmelegedés ezen a ponton túl elszabadult vonathoz válna hasonlatossá.
December 5, péntek, 17:00, Toldi mozi
December 6, szombat, 21:00, Toldi mozi
Tuvalu: Eltûnõ világok
(Tuvalu: disappearing worlds, Elizabeth Pollock, Frontline films, feliratos, 16 perc)
Tuvalu 9,000 lakosa századunkban azt a szerepet játssza, mint a kanárik régen a szénbányákban. Ki nem álmodott már arról, hogy egy távoli déli csendes-óceáni szigeten éljen? Paul Gauguinról és Marlon Brandoról mindenki tudja, hogy a boldogságot a polinézek között találták meg. De a Paradicsommal valami baj van mostanság, különösen, ha egy olyan keskeny és lapos szigeten élsz, mint Tuvalu, ahol az átlagos tengerszint feletti magasság csupán hat láb (183 centi). Ha az ember ilyen közel él a víz széléhez, akkor az óceánra nagyon figyel, különösen, ha a vízszint kezd emelkedni. És Tuvalu körül most ez történik: lassan, majdnem észrevehetetlenül, de emelkedik a tengerszint.
December 5, péntek, 20:00, Toldi mozi
December 6, szombat, 20:30, Toldi mozi
Olaj a jégen
(Oil on Ice, Dale Djerassi, Bo Boudart, 2004, feliratos, 90 perc)
Harc Amerika utolsó hatalmas vadvidékeinek megmentéséért, és energiahasználó jövõnk megváltoztatásáért. Az "Olaj a jégen" összeköti a sarkvidéki nemzeti vadrezervátum sorsát azokkal a kritikus döntésekkel, amelyeket Amerika az energiaszabályozással kapcsolatban hoz. Ebben a törékeny ökoszisztémában a Gwich’in indiánok és a vándorló vadvilág sorsa a tét.
"Megható, világos, és jól elmondott történet. Az "Olaj a jégen" egész egyszerûen az eddig készült legjobb dokumentumfilm a sarkvidéki vadrezervátum kérdésérõl"
December 5, péntek, 21:30, Toldi mozi
A külvárosok végnapjai
(End of Suburbia, Gregory Greene, 2004, feliratos, 78 perc)
A mostani ingázó életmódunk a kocsira és az olajra épül - legyen az benzin, vagy gázolaj, egy autós ingázónak be kell szereznie a napi adagot, hogy ezt az életmód fenntarthassa… Mintha rászoktunk volna az olajra…
A film felteszi a kérdést: mi lesz, amikor a fosszilis energiahordozók "elfogynak", vagy egy kicsi pontosabban megfogalmazva, fenntartható-e egy olyan társadalmi modell, amelyik az olcsó fosszilis energián alapul? Az olaj fogy. Egyre nehezebb elérni, egyre nehezebb kitermelni; csak egyre több konfliktussal és egyre több környezetrombolással fogjuk tudjuk kitermelni azt az anyagot, amelyiktõl a társadalmunk függ.
A film az amerikai életmódból indul ki, de a kérdés nálunk is sürgetõ: Magyarország az egyik legkiszolgáltatottabb ország Európában. A hazánkban felhasznált gáz 80%-át, az olaj 86%-át importáljuk. Az is befolyásoló tényezõ, hogy milyen mezõgazdaságunk van, hogy történik az áruszállítás, hogyan fûtünk, és hogyan közlekedünk. Olajfüggõk vagyunk. Lehet, hogy ideje szembenézni ezzel! Ez jót tenne, nem csak nekünk, hanem az éghajlatnak is, és nem utolsó sorban azoknak is, akik olajban gazdag régiókban élnek, gondoljunk csak Irakra.
December 5, péntek, 20:00, Toldi mozi
Katrina gyermekei
(Katrina’s Child, Commonground Collective, 2006, feliratos, 30 perc )
A Katrina Hurrikán pusztítását követõen az áldozatok - New Orleans szegényei - úgy döntenek, nem várnak tovább a kormányzati segélyekre, és saját maguk veszik kezükbe sorsukat: a házak helyreállítását, az egészségügyi ellátást, a gyerekek tanítását, az élelmiszerek megtermelését. A film felveti a kérdést, vajon globalizált világunkban az igazságosabb, szolidaritáson alapuló együttélési formák kialakításához valóban meg kell-e várni a katasztrófát?
December 5, péntek, 22:00, Toldi mozi
December 6, szombat, 14:00, Toldi mozi
VA-HA-VA-projekt
A VA-HA-VA-projekt története I. rész. Dokumentumfilm. (21 perc)
A VA-HA-VA-projekt története II. rész. Dokumentumfilm. (32 perc)
A VA-HA-VA-projekt története III. rész. Dokumentumfilm. (32 perc)
Magyar film. Szerkesztõ-producer Hollós László, szakértõ-riporter Zágoni Miklós
"Több zöldfelületet a városokba!"- követelik immár nem csak a harcos zöldek, de a meggondolt, fehérköpenyes kutatók is. Több száz szakértõ bevonásával 2003 -2006-ig folyt a Környezetvédelmi és Vízügyi Minisztérium valamint a MTA közös kutatása, a VAHAVA- VÁltozás-HAtás-VÁlaszadás) projekt. A globális felmelegedéssel kapcsolatos teendõk közül a vizsgálat az alkalmazkodást helyezi ugyan a középpontba, de a tényekbõl kiindulva tucatnyi ajánlást fogalmaz meg a különbözõ szintû döntéshozók számára, ami a Nemzeti Éghajlatváltozás Stratégiában foglal össze.
December 6, szombat, 14:00, Toldi mozi
December 6, szombat, 15:30, Toldi mozi
December 6, szombat, 20:00, Toldi mozi
Kellemetlen igazság
(An Inconvenient Truth, Davis Guggenheim, 2006, feliratos,100 perc)
Al Gore filmje, aki majdnem elnök lett, de ehelyett visszatért legfontosabb életcéljához. Meggyõzõdése, hogy még nem késõ változtatni, és hogy az éghajlatváltozást nem tekinthetjük többé politikai kérdésnek. Ez a legnagyobb morális kihívás, mellyel globális civilizációnk szembenéz.
December 6, szombat, 15:00, Toldi mozi
December 6, szombat, 18:30, Toldi mozi
Az éhség ideje
(Hunger Season, Beadie Finzi, 2008 feliratos)
Dokumentumfilm a nemzetközi élelmiszerválságról.
December 6, szombat, 18:00, Toldi mozi
Meghódítjuk az eget
(Reach for the Sky, Undercurrents, 2006, feliratos, 40 perc)
Az olcsó repülõjegyek hogyan növelik a tengerszintet? Hogyan akadályozzák meg a brit aktivisták, hogy egy repülõtér miatt leromboljanak egy gyönyörû helyet? A krémes pitékkel, utasszállító gépen üldögéléssel, énekléssel a futópályán, vagy egy darun táborozással hogyan lehet megállítani az éghajlatváltozást? Ilyen és ehhez hasonló kérdésekre ad választ ez a film.
Egy dokumentumfilm az egyre növekvõ aktivista tevékenységrõl a brit munkáspárti kormányok tervei ellen, akik majdnem az összes brit repülõteret fejleszteni akarják a klímaváltozással kapcsolatos növekvõ fenyegetés dacára. Láthatunk drámai jeleneteket aktivistákról, akik az amszterdami Schiphol repülõtér egyik kifutópályáját zárják el, továbbá tiltakozást a fa tetején a manchesteri építkezések ellen, és aktivista képzést a Swansea repülõtér kibõvítésének megakadályozása érdekében. A Heathrow repülõtér kibõvítése megáll, mivel a helyi aktivisták felmásznak egy 30 méteres darura, és ott táboroznak 7 napig.
"Szélesítsd látásod, és hallgasd meg a magyarázatot arról, hogyan zajlik a vállalatok széndioxid- kereskedelme, tudj meg többet arról, hogy brit repülõterek építése érdekében hogyan loptak el közösségi földeket! Találj a repülés helyett más alternatívákat! Nevess egy jót, amikor a krémes piték azokon a vállalatvezetõkön landolnak, akik nem tettek semmit az éghajlatváltozást okozó gázok kibocsátásának csökkentéséért!"
December 6, szombat, 20:30, Toldi mozi
Tárgyaink története
(Story of Stuff, John Passacantando és Annie Lennox, 2007, szinkronizált, 20 perc)
Az vagy, amit megveszel… A film az Egyesült Államokban készült, ahol az egy fõre esõ, éghajlatváltozást okozó széndioxid-kibocsátás a legmagasabb. Sok olyan "nem átlagos" amerikai van azonban, akinek elege van - amióta tudja, hogy elege van. A film szembemegy a "kell", a "nekem van" és a "nem tudok nélküle élni" típusú elképzeléseinkkel. Azt kéri, hogy az "eleget" válasszunk a "több" helyett. Új jövõképeket vár, túl a fogyasztói társadalmon.
Egyszerû animációs film, egyszerû sztorival. Vázlatos grafikáival felfedi azt, amit a szupermarketek polcai nem. Bár a film amerikai adatokkal van tele, a mai magyarországi kép többé-kevésbé hasonló.
December 6, szombat, 16:00, Toldi mozi
Éghajlatváltozás: Krízis elhárítva
(Climate change: a crisis averted, Climate Counts, 2005, feliratos, 5 perc)
2050-ben járunk. Veterán aktivisták emlékeznek vissza, hogy milyen volt napjaink világa… mi voltunk a nagy generáció, okosan cselekedtünk, felismertük, hogy az éghajlatváltozással foglalkozni kell, és volt bátorságunk, hogy tegyünk is valamit.
A videó valójában egy paródia, a változások, amelyeket javasol egyeseknek tetszeni fognak, másoknak nem. A megújuló energia-részvények az egekben, a McDonald’s pedig "McFuel"-ként születik újjá. Egy technokrata jövõképet látunk tele energiatakarékos felhõkarcolókkal.
De a kérdés, amit felvet, nagyon is valós: milyen jövõt képzelünk el magunknak, és az utánunk jövõ generációk mit fognak rólunk mondani, ha nem teszünk semmit az éghajlatváltozás ellen?
December 6, szombat, 17:45, Toldi mozi
Pannon sivatag
(Mosonyi Szabolcs, 2007, magyarul beszélõ, 26 perc)
A klímaváltozásról leginkább mint távoli területeket érintõ jelenségrõl hallunk. Ha nálunk nincsenek se gleccserek, se tenger, mégis milyen változásra számíthatunk? Mosonyi Szabolcs filmje ezt a kérdést járja körül. Magyarországi tudományos szakértõk segítségével arra keresik a választ, hogyan hat a klímaváltozás a Kárpát-medence élõvilágára.
December 6, szombat, 22:30, Toldi mozi
Klímaébresztõ! fesztivál
Toldi mozi, 2008. december 5-6.
www.klimaebreszto.net
a Filmek:

(Wake up, Freak out, Leo Murray, Royal College of Art, 2008, szinkronizált, 12 perc)
Hidd el, ez nem csak a jegesmedvékrõl szól, hanem rólunk!
A szókimondó animáció szépen ábrázolja azokat a változásokat, amelyeken keresztülmehet a világ, és mivel ez a mi otthonunk, minket is érint. Nem túl megnyugtató és nem sok választ ad, inkább figyelmeztet: rövid az idõnk. A tudósok szerint van egy pont, amikor már nem lesz mirõl vitatkozni: az éghajlatváltozás eléri azt a szintet, ahol már tehetetlenek leszünk.
Ezért igen fontos ez a videó. Szép is. És komoly.
December 5, péntek, 16:00, Toldi mozi
December 5, péntek, 22:30, Toldi mozi
December 6, szombat, 23:00, Toldi mozi
-----------------------------------------------------------------------
Az a kritikus 6 fok
(Six Degrees Could Change the World, National Geographic, 2007, szinkronizált, 90perc)
A tudósok arra figyelmeztetnek, hogy az üvegházhatást keltõ gázok kibocsátásának növekedésével a következõ száz évben akár 6 fokkal is emelkedhet a globális átlaghõmérséklet, s ez gyökeresen átalakíthatja világunkat. A dokumentumfilm Mark Lynas brit író, valamint neves klímakutatók segítségével arra keresi a választ, hogy egy egy-, két-, három-, négy-, öt-, netán hatfokos globális átlaghõmérséklet-emelkedés milyen hatást gyakorolhat a világra. Mi történne, ha a melegedés "csak" kétfokos lenne? Lynas szerint a felmelegedés ezen a ponton túl elszabadult vonathoz válna hasonlatossá.
December 5, péntek, 17:00, Toldi mozi
December 6, szombat, 21:00, Toldi mozi
Tuvalu: Eltûnõ világok
(Tuvalu: disappearing worlds, Elizabeth Pollock, Frontline films, feliratos, 16 perc)
Tuvalu 9,000 lakosa századunkban azt a szerepet játssza, mint a kanárik régen a szénbányákban. Ki nem álmodott már arról, hogy egy távoli déli csendes-óceáni szigeten éljen? Paul Gauguinról és Marlon Brandoról mindenki tudja, hogy a boldogságot a polinézek között találták meg. De a Paradicsommal valami baj van mostanság, különösen, ha egy olyan keskeny és lapos szigeten élsz, mint Tuvalu, ahol az átlagos tengerszint feletti magasság csupán hat láb (183 centi). Ha az ember ilyen közel él a víz széléhez, akkor az óceánra nagyon figyel, különösen, ha a vízszint kezd emelkedni. És Tuvalu körül most ez történik: lassan, majdnem észrevehetetlenül, de emelkedik a tengerszint.
December 5, péntek, 20:00, Toldi mozi
December 6, szombat, 20:30, Toldi mozi
Olaj a jégen
(Oil on Ice, Dale Djerassi, Bo Boudart, 2004, feliratos, 90 perc)
Harc Amerika utolsó hatalmas vadvidékeinek megmentéséért, és energiahasználó jövõnk megváltoztatásáért. Az "Olaj a jégen" összeköti a sarkvidéki nemzeti vadrezervátum sorsát azokkal a kritikus döntésekkel, amelyeket Amerika az energiaszabályozással kapcsolatban hoz. Ebben a törékeny ökoszisztémában a Gwich’in indiánok és a vándorló vadvilág sorsa a tét.
"Megható, világos, és jól elmondott történet. Az "Olaj a jégen" egész egyszerûen az eddig készült legjobb dokumentumfilm a sarkvidéki vadrezervátum kérdésérõl"
December 5, péntek, 21:30, Toldi mozi
A külvárosok végnapjai
(End of Suburbia, Gregory Greene, 2004, feliratos, 78 perc)
A mostani ingázó életmódunk a kocsira és az olajra épül - legyen az benzin, vagy gázolaj, egy autós ingázónak be kell szereznie a napi adagot, hogy ezt az életmód fenntarthassa… Mintha rászoktunk volna az olajra…
A film felteszi a kérdést: mi lesz, amikor a fosszilis energiahordozók "elfogynak", vagy egy kicsi pontosabban megfogalmazva, fenntartható-e egy olyan társadalmi modell, amelyik az olcsó fosszilis energián alapul? Az olaj fogy. Egyre nehezebb elérni, egyre nehezebb kitermelni; csak egyre több konfliktussal és egyre több környezetrombolással fogjuk tudjuk kitermelni azt az anyagot, amelyiktõl a társadalmunk függ.
A film az amerikai életmódból indul ki, de a kérdés nálunk is sürgetõ: Magyarország az egyik legkiszolgáltatottabb ország Európában. A hazánkban felhasznált gáz 80%-át, az olaj 86%-át importáljuk. Az is befolyásoló tényezõ, hogy milyen mezõgazdaságunk van, hogy történik az áruszállítás, hogyan fûtünk, és hogyan közlekedünk. Olajfüggõk vagyunk. Lehet, hogy ideje szembenézni ezzel! Ez jót tenne, nem csak nekünk, hanem az éghajlatnak is, és nem utolsó sorban azoknak is, akik olajban gazdag régiókban élnek, gondoljunk csak Irakra.
December 5, péntek, 20:00, Toldi mozi
Katrina gyermekei
(Katrina’s Child, Commonground Collective, 2006, feliratos, 30 perc )
A Katrina Hurrikán pusztítását követõen az áldozatok - New Orleans szegényei - úgy döntenek, nem várnak tovább a kormányzati segélyekre, és saját maguk veszik kezükbe sorsukat: a házak helyreállítását, az egészségügyi ellátást, a gyerekek tanítását, az élelmiszerek megtermelését. A film felveti a kérdést, vajon globalizált világunkban az igazságosabb, szolidaritáson alapuló együttélési formák kialakításához valóban meg kell-e várni a katasztrófát?
December 5, péntek, 22:00, Toldi mozi
December 6, szombat, 14:00, Toldi mozi
VA-HA-VA-projekt
A VA-HA-VA-projekt története I. rész. Dokumentumfilm. (21 perc)
A VA-HA-VA-projekt története II. rész. Dokumentumfilm. (32 perc)
A VA-HA-VA-projekt története III. rész. Dokumentumfilm. (32 perc)
Magyar film. Szerkesztõ-producer Hollós László, szakértõ-riporter Zágoni Miklós
"Több zöldfelületet a városokba!"- követelik immár nem csak a harcos zöldek, de a meggondolt, fehérköpenyes kutatók is. Több száz szakértõ bevonásával 2003 -2006-ig folyt a Környezetvédelmi és Vízügyi Minisztérium valamint a MTA közös kutatása, a VAHAVA- VÁltozás-HAtás-VÁlaszadás) projekt. A globális felmelegedéssel kapcsolatos teendõk közül a vizsgálat az alkalmazkodást helyezi ugyan a középpontba, de a tényekbõl kiindulva tucatnyi ajánlást fogalmaz meg a különbözõ szintû döntéshozók számára, ami a Nemzeti Éghajlatváltozás Stratégiában foglal össze.
December 6, szombat, 14:00, Toldi mozi
December 6, szombat, 15:30, Toldi mozi
December 6, szombat, 20:00, Toldi mozi
Kellemetlen igazság
(An Inconvenient Truth, Davis Guggenheim, 2006, feliratos,100 perc)
Al Gore filmje, aki majdnem elnök lett, de ehelyett visszatért legfontosabb életcéljához. Meggyõzõdése, hogy még nem késõ változtatni, és hogy az éghajlatváltozást nem tekinthetjük többé politikai kérdésnek. Ez a legnagyobb morális kihívás, mellyel globális civilizációnk szembenéz.
December 6, szombat, 15:00, Toldi mozi
December 6, szombat, 18:30, Toldi mozi
Az éhség ideje
(Hunger Season, Beadie Finzi, 2008 feliratos)
Dokumentumfilm a nemzetközi élelmiszerválságról.
December 6, szombat, 18:00, Toldi mozi
Meghódítjuk az eget
(Reach for the Sky, Undercurrents, 2006, feliratos, 40 perc)
Az olcsó repülõjegyek hogyan növelik a tengerszintet? Hogyan akadályozzák meg a brit aktivisták, hogy egy repülõtér miatt leromboljanak egy gyönyörû helyet? A krémes pitékkel, utasszállító gépen üldögéléssel, énekléssel a futópályán, vagy egy darun táborozással hogyan lehet megállítani az éghajlatváltozást? Ilyen és ehhez hasonló kérdésekre ad választ ez a film.
Egy dokumentumfilm az egyre növekvõ aktivista tevékenységrõl a brit munkáspárti kormányok tervei ellen, akik majdnem az összes brit repülõteret fejleszteni akarják a klímaváltozással kapcsolatos növekvõ fenyegetés dacára. Láthatunk drámai jeleneteket aktivistákról, akik az amszterdami Schiphol repülõtér egyik kifutópályáját zárják el, továbbá tiltakozást a fa tetején a manchesteri építkezések ellen, és aktivista képzést a Swansea repülõtér kibõvítésének megakadályozása érdekében. A Heathrow repülõtér kibõvítése megáll, mivel a helyi aktivisták felmásznak egy 30 méteres darura, és ott táboroznak 7 napig.
"Szélesítsd látásod, és hallgasd meg a magyarázatot arról, hogyan zajlik a vállalatok széndioxid- kereskedelme, tudj meg többet arról, hogy brit repülõterek építése érdekében hogyan loptak el közösségi földeket! Találj a repülés helyett más alternatívákat! Nevess egy jót, amikor a krémes piték azokon a vállalatvezetõkön landolnak, akik nem tettek semmit az éghajlatváltozást okozó gázok kibocsátásának csökkentéséért!"
December 6, szombat, 20:30, Toldi mozi
Tárgyaink története
(Story of Stuff, John Passacantando és Annie Lennox, 2007, szinkronizált, 20 perc)
Az vagy, amit megveszel… A film az Egyesült Államokban készült, ahol az egy fõre esõ, éghajlatváltozást okozó széndioxid-kibocsátás a legmagasabb. Sok olyan "nem átlagos" amerikai van azonban, akinek elege van - amióta tudja, hogy elege van. A film szembemegy a "kell", a "nekem van" és a "nem tudok nélküle élni" típusú elképzeléseinkkel. Azt kéri, hogy az "eleget" válasszunk a "több" helyett. Új jövõképeket vár, túl a fogyasztói társadalmon.
Egyszerû animációs film, egyszerû sztorival. Vázlatos grafikáival felfedi azt, amit a szupermarketek polcai nem. Bár a film amerikai adatokkal van tele, a mai magyarországi kép többé-kevésbé hasonló.
December 6, szombat, 16:00, Toldi mozi
Éghajlatváltozás: Krízis elhárítva
(Climate change: a crisis averted, Climate Counts, 2005, feliratos, 5 perc)
2050-ben járunk. Veterán aktivisták emlékeznek vissza, hogy milyen volt napjaink világa… mi voltunk a nagy generáció, okosan cselekedtünk, felismertük, hogy az éghajlatváltozással foglalkozni kell, és volt bátorságunk, hogy tegyünk is valamit.
A videó valójában egy paródia, a változások, amelyeket javasol egyeseknek tetszeni fognak, másoknak nem. A megújuló energia-részvények az egekben, a McDonald’s pedig "McFuel"-ként születik újjá. Egy technokrata jövõképet látunk tele energiatakarékos felhõkarcolókkal.
De a kérdés, amit felvet, nagyon is valós: milyen jövõt képzelünk el magunknak, és az utánunk jövõ generációk mit fognak rólunk mondani, ha nem teszünk semmit az éghajlatváltozás ellen?
December 6, szombat, 17:45, Toldi mozi
Pannon sivatag
(Mosonyi Szabolcs, 2007, magyarul beszélõ, 26 perc)
A klímaváltozásról leginkább mint távoli területeket érintõ jelenségrõl hallunk. Ha nálunk nincsenek se gleccserek, se tenger, mégis milyen változásra számíthatunk? Mosonyi Szabolcs filmje ezt a kérdést járja körül. Magyarországi tudományos szakértõk segítségével arra keresik a választ, hogyan hat a klímaváltozás a Kárpát-medence élõvilágára.
December 6, szombat, 22:30, Toldi mozi