Lara Croft: Tomb Raider
Lara Croft: Tomb Raider 2001.
A számítógépes játékok legcsinosabb női harcosa, Lara Croft végre átköltözhet a monitorokról a mozivásznakra, mert megjelent a Tomb Raider c. film, a Lara Croft-játéktrilógia moziváltozata, Angelina Jolie-val a főszerepben.
Lara Croft állítólag 
Lara rendkívüli népszerűségére bátran lehet alapozni egy filmet, viszont a stúdió és az alkotók javára kell írnunk, hogy a legjobbat hozták ki Larából, látványos és izgalmas filmet csináltak, amibe még a legmegszállottabb Lara Croft-rajongók is csak nehezen tudnak belekötni.
Lady Lara Croft: így hívják hősnőnket a filmben, mivel egy fiatal angol nőről van szó, aki James Bond-körülmények között él. A papája egy híres régész volt, aki a lányával együtt bejárta az egész földet, és örökségül egy 93 szobás kastélyt hagyott Larára, gyönyörű autókkal, inassal, komoly biztonsági berendezéssel, és mindennel, amire egy lánynak csak szüksége lehet. Lara egy zseni szülötte, és a kitűnő genetikai adottságai elég sok területen megmutatkoznak: ő is régész-kutató lett, rengeteg nyelven beszél, és emellett jól képzett harcos. A történet idején éppen a teljes napfogyatkozásra készülnek a bolygók, ami egy misztikus legenda beteljesülésére ad lehetőséget.
5000 évenként egyszer adódik ilyen konstelláció, amikor egy ősi meteor-háromszög két darabját összeillesztve az idő feletti uralom válik lehetővé, amely hatalom veszélyes lehet az egész emberiségre nézve. Lara az apja halálának

Nem rossz a sztori, bár van benne egy elég erős lenyúlás az Ötödik Elemből: a több ezer évenként visszatérő kozmikus erő szerepeltetése mellett még látunk egy olyan jelenetet is, ahol dárdákat kell beszúrni négy pontba, ami egy nagy órát vesz körül, ami nagyon emlékeztet az Ötödik Elem öt elemének elrendezésére, de sebaj, nem ez lesz az egyedüli film, amivel azonos hullámhosszon van a Tomb Raider.
Lara életmódja a James Bond-filmekből ismert, a harci jelenetek pedig már-már elképzelhetetlenek Mátrix-szerű megoldások nélkül. A Mátrix harci divatot is diktál: a szibériai jégalagútban mindenki meleg ruhákban mászkál, de Larának egy szál ujjatlan trikó és egy hosszú (mátrixos) akciókabát jut, aminek dramaturgiailag nincs funkciója, viszont jól néz ki, és hasonló elszántságot tükröz, mint Carrie-Ann Moss földigérő bőrkabátja a Mátrixban. A film alkotói nagy hangsúlyt helyeztek arra, hogy Lara ne csak egy akcióhősnő legyen, hanem, ha már átment háromdimenziósba, legyenek rendes érzelmei, kapcsolatai, kötődései is, szóval legyen igazi nő is, nem csupán harcos.
Ezt a célt

Ez a film nem ilyen dolgokról szól, mert hát mégiscsak egy akciófilm, és ezen a fronton ismét elégedettek lehetünk az eredménnyel. Filmünk dúskál az akciójelenetekben, ritka az a jelenet, ami végül békésen zárul le- Angelina küzd robottal, emberekkel, életre kelt

A film rendezője, Simon West eddig két filmet készített a Lara Croft előtt, a Con Air-A Fegyencjáratot, illetve a Tábornok Lányát, John Travoltával és Madeleine Stowe-val a főszerepekben. Mindkét film jobb lett, mint közepes, ha nem is lettek az évszázad filmjei, de az egyik látványos volt (Con Air), a másik pedig ötletes (A Tábornok Lánya), és mellesleg mindkettő roppant sikeres volt a jegyeladások tekintetében. Azt, hogy ezeknek a referenciáknak köszönhette-e West a rendezői felkérést, vagy pedig annak, hogy jól sikerült reklámfilmeket is csinált, nem tudjuk, mindenesetre a 40 éves rendező rendes munkát végzett a Lara Croftban is. West nemcsak rendezte a filmet, hanem a forgatókönyv írásában is részt vett, ami legfőképp azt jelentette, hogy ő dolgozta ki a Lara Croft-játék filmes adaptációjának alapkoncepcióját.
A

A film 80 millió dollárból készült, a forgatás 2000 júliusától 2001 januárjáig tartott. A forgatási bázis az angliai Pinewood Stúdió volt (annak a 007-es stúdiója), ahol a kambodzsai és a szibériai

A Lara Croft-filmet legegyszerűbben úgy tudnánk ajánlani, mint egy női James Bond-Indiana Jones történetet, amiben sok akciójelenet van, rengeteg misztika, a középpontjában pedig egy gyönyörű harcos lány, aki legtöbbször a combjain hordja a fegyvereit.
-lido-
UIP-DUNA FILM