Nyári nyugi a Central Park-ban foto: Ács EmeseVidám kis nyár,  a csodás pangás időszaka, felszakadozik a felhőzet, teraszok, buli, beindulás, csak itt van ez a ronda ügy, a 99-es magyar média-háború, ami kívülről nevetségessé, belülről pedig használhatatlanná teszi a hazánkban zajló tömegkommunikációt. Lapunkat természeténél fogva elsősorban a filmek hozzák izgalomba, de nem ez az oka, hogy még soha nem írtunk olyan show-műsorokról, mint pl. Szenes Andreáé, hanem a színvonal, illetve az, hogy nem kedveljük a gagyi dolgokat. Ugyanezt a csajt (bocs lányok) az MTV alelnöki székében látni viszont igazi horror-show. Még ha jövőre gyorsan beiratkozna a pécsi média-szakra, az sem segíthetne rajta. Tovább rontja a helyzetet, hogy egy súlyos politikus nevezte ki, akinek a nevét, nemcsak a no-politika szerkesztőségi guide-lineunk miatt nem írjuk le. Azt, hogy a televíziózás és a politika nem kézenfogva járnak, sohasem álmodtuk, de azért van Média Törvényünk, és alkotmányos jogrendünk, hogy az ezen a téren folyó harcot (is) természetes szabad-versennyé "csillapítsa". Szenes Andrea kinevezésével kapcsolatos félelmünk és megdöbbenésünk, sajnos, nem is arról szól, hogy rosszul végzi majd a munkáját, hanem  arról, hogy profi, párthű katona módjára pontosan azt fogja csinálni, amit mondanak neki. 

Népszabi:   Új Alelnök és Hírigazgató és Híradó-Főnök az MTV-ben  Baló György megvált a TV3-tól  Házkutatás a Krminálisban  Kevesebb ismeretterjesztő és tudományos műsor azMTV-ben  Megszüntették a Kriminálist

Cannes 99
A Cannes-i fesztivál-t azért volna kevésbé izgi tévén közvetíteni, mert az emberek unatkoznának, mert nagyon kevés sztárt ismernek a láthatóak közül.  Az MTV mozi-magazinja, az MTV Movie Special például úgy tudósított az eseményről, úgy hidalta át ezt a problémát, hogy az összes ismert (amerikai) fejet mutatták, plusz a győzteseket. Érdekes elgondolni, hogy egy másik bolygó tévé-nézői a "mi" Oscar-unkon ugyanúgy bealudnának, de hát ilyen a kultúra természete. A Cannes-i fesztivált egyébként nem annyira a győztes, vagy lehetséges győztes filmek miatt látogatják, hanem, mivel ez egy film-fesztivál, a legnagyobb élményt az adja, hogy nagyon sok filmet meg lehet nézni, jó pénzért. Horváth Györgytől, a Titanic fesztivál alapítójától és főszervezőjétől azt tudtuk meg, hogy Atom Egoyan kanadai filmrendező volt a nagy ő, illetve Felicia utazása c. filmje, (nem kapott díjat),  és megtudtuk azt is, hogy Jim Jarmush filmje, a Ghost Dog elég gyengére sikeredett. 
A "győztesek" :
Arany Pálma: "Rosetta," Jean-Pierre and Luc Dardenne, Belgium
Nagy Díj: "Humanity," Bruno Dumont, Franciaország
Legjobb Rendező: Pedro Almodovar, "All About My Mother," Spanyolország 
Elég sok Észak-Amerikai volt a zsűriben, ez meglátszik. 
Több reklám a Melrose-ban
Jól halad a Melrose Place, 
A téli és tavaszi 16.55, illetve 16.45 ös műsorkezdéshez képest most már 16.40-kor kezdődik a Melrose Place a TV3-on. Ennek oka, hogy egyre több reklámblokk kerül bele, egyre többen szeretnek hirdetéseket eljuttatni a tv-sorozat közönségéhez, és nyilvánvalóan egyre nagyobb a nézettsége. A téli hónapok alatt úgy néztük, hogy vagy nulla, vagy max egy darab reklám-blokk "szakította meg" a filmet, most már 3-4 darab, éspedig epizódonként, (a TV3-on két epizód megy egymás után), ami nagy örömmel tölt el minket, mert ez a biztos jele annak, hogy egyre többen nézzük a Melrose Place-t, másrészt örülünk, hogy TV3 is jól jár ezzel a briliáns sorozattal. 
Közben a második epizód után vagy két percben le szokták nyomni a következő két rész tartalmát, amit le kell vonni a 15 perces adásidő növekedésből, de a három-négy blokk, az akkor is három-négy blokk.
 
Adás-felfüggesztések

Ha már a TV3-nál tartunk, elég gyakran bünteti be őket az ORTT reklámidő túllépés miatt, először 16-perc, majd 2 óra volt a büntetés. 
Mármint 2 óra adás-szünet. Ha felmerül bennetek a kérdés, hogy miért csak a TV3, no meg az MSAT csinál ilyet, akkor az a magyarázat, hogy az országos csatornák, szemben az előző kettővel egy külön bankszámlán kell, hogy elkülönítsenek egy komoly összeget, és valahányszor túllépik a reklámidőt, vagy bármilyen módon összeütköznek a Média Törvénnyel, a pénz automatikusan leemelődik az ORTT felügyeletével. A TV-3-nál nincs ilyen számla, így a szankció egyetlen módja az adás-felfüggesztés. Szerencsés módon nem a Melrose Place, hanem az utána következő híradó rovására történt ez a műsor-szünet.
 

MTV MOVIE AWARDS
Éppen, hogy vége van a Cannes-i fesztiválnak, egy hónapra rá "adja magát" az MTV Movie AwardsJúnius 10. A nagy fesztiválok között  ez úgy helyezkedik el, mint egy pop-verzió, és persze a közönség is, aki nézi, fiatalabb, mint a többi fesztivál nézőközönsége. Hatása mégsem lebecsülendő, mert egyrészt nagyon sokan nézik, másrészt a filmes szakmára mindig ráfér a humor. Másrészt jó dolog, hogy a Truman Show, vagy a Something About Mary kap egy újabb lehetőséget. És az is nagyon jó, hogy az Oscar után a tavalyi filmek újra az aktualitás középpontjába kerülnek, amivel az MTV éppen az ellen tesz, akarva, akaratlanul, hogy egy-egy film két hét után lekerüljön a porondról. Miután a filmes szakma hivatalos díjátadásai lezajlottak, az MTV Movie Awards már úgy adhat díjakat, ahogyan a filmekre "emlékezetből" gondolunk, és ezért nagyon bírjuk ezt a díjat. Ha a Saving Priváté Ryan nem kapná meg a legjobb film díját, az sem fájna, mert nyilvánvaló, hogy az MTV-nek nagyon fiatal a közönsége. Ami idén már m most nagyon tetszik, az az, hogy a Something About Mary-t ezzel a kutyusos képpel reprezentálják például az internetes MTV Movie Awards oldalon is, nem Ben Stiller, nem Cameron Diaz, nem Matt Dillon, hanem a kutyus, begipszelve. Már csak ezért sem lehet minket levakarni a tévéről, az MTV-ről Júni 10-én, este 8.30-tól, az előünnepség kezdetétől, keleti parti idő szerint. 


Alig várjukHajóút a Dunán (a várakozás kitűnő formája) Ben Affleck és Sandra Bullock filmjét, Forces Of Nature címmel. Várjuk a James Bond előtt bemutatásra kerülő (hazánkban nem biztos, hogy hamarabb) új Luc Besson-t, a Jeanne D’Arc-ot, noha egy máglyarakás sztoritól borsózik az ember háta, különösen szegény kicsi Jovovich miatt aggódunk. Várjuk a Dogma c. Kevin Smith filmet, amiben őskedvencünk Linda Fiorentino is szerepel majd, (Cannes-ban már látható volt, csak sajna, nem voltunk ott, de lényeg, hogy már kész van). És várjuk a Notting Hill-t, (Hugh Grant és Julia Roberts), ennek a filmnek különösen drukkolunk, mert a Universal Pictures a tavalyi Ha eljő Joe Black, és a Babe révén komoly anyagi veszteségeket szenvedtek, és ehhez hozzájön még az ED-TV,  ami szintén nagyon rosszul teljesít, szóval jó lenne, ha a Notting Hill összejönne, mi úgysem hagynánk ki egy Julia Roberts-es filmet. Rövid távon pedig várjuk az Agyament Harry-t, (Woody Allen), az Okostojás-t, (Bill Murray), és a Kegyetlen viszonyokat, illetve Kegyetlen Játékok-at, amely a veszedelmes viszonyok modern és fiatal környezetbe való átültetése. Tekintve, hogy mennyire fölösleges volt az a sok barokk kosztüm az eredetiben, lehet, hogy ez határozottan jó lesz. 
    oldal: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20