A boldogságtól
ordítani (Happyness)
Rufus Reed - a kisfiúEnnyi embert nevetni, röhögni még nem hallottunk ebben a szezonban, mint a Boldogságtól ordítani vetítésén. 
Kérdés ugyanakkor, hogy vajon min nevettek (velünk együtt)? 
Tulajdonképpen egy direkt perverz filmmel állunk szemben, és hozzá kell tenni, még nem láttunk ilyen értelemben perverz filmet. Már a Something about Mary-t is csak óvatosan lehetett  például ebédek és vacsorák során felemlíteni,  a zselés dolog miatt, hiszen az a főpoén, és ha megkérnek, hogy meséld el, hogy a többiek is értsék, nem jársz jól. 
A Boldogságtól ordítani teljesen más tészta, ezt a filmet nem is lehet egy lapon említeni semelyik másikkal, beszédtémának azonban jó. Körülbelül annyit szoktak róla mondani, hogy "Hát az nagyon jó" , "Hihetetlen", "Elképesztő", "Még nem láttad? Nézd meg!, Majd meglátod .. (te is)". De miután megnézted, már nem nagyon lehet mit mondani róla. 
Mi van benne? Bénázás, (tömegével), pedofilia, maszturbáció, gyermek-abuzus (ez a fővonal), ondó, kábé ennyi. Hogy tudnak az ilyen dolgok viccesek lenni? Fogalmunk sincs, de azok. 
Vicces a szónak abban az értelmében, hogy vicces az, amin nevetünk. 
De az emberek hajlamosak zavarukban, kínjukban is nevetni, ugyanúgy, mint boldogságtól ordítani. 
Olyan ez a film, mint valami titkos szoba, ami az egész huszadik század során zárva volt, most meg egymás után lépnek be rajta szórakozni vágyó fiatalok, felszabadultan, attól, hogy nem prűdek. 
Lehet, hogy éppen ez a legélvezetesebb a szituban, (egy  nagyon súlyos film megnézésében), a prüdéria-mentesség.  Ha prűd vagy, van egy gyenge pontod,  ha nem vagy prűd, akkor legalább azt hiheted, hogy nincs. Ebben a titkos szobában látható valami, amiről azok, akik már voltak bent, csak ámulattal tudnak nyilatkozni. De mi ez a valami? 
a papa - Dylan Baker
A helyzet kicsit Monty Python -szerű, vagy az őslakosok ámulhattak így a gyöngyökön,  csecsebecséken, ahogyan mi nyugati fejek vagyunk lenyűgözve attól, hogy ilyen merész filmet látunk. És tényleg merész, mert a happy-endet egy kiscsávó első sikeres maszturbációja jelenti (!), illetve az ondó, amit általában a nyugati civilizáció filmjeiben nem szoktak direktbe mutogatni, de ebben a filmben Todd Solondz két alkalmat is talált, hogy vászonra vigye. 
 
 
BUDAPEST FILM

 
 

Cynthia Stevenson - ex Bonnie Sherow
Jó volt viszont látni Cynthia Stevenson-t, akit Robert Altman Játékos c. filmjében egy életre megkedvelt a magyar közönség, ő volt Bonnie Sherow. No és Donna-t, (Laura Flynn Boyle), Laura Palmer legjobb barátnőjét (a tévésorozatból), aki Hegyi Barbarát befuttatta, (ő volt a magyar hangja). És Jane Adams is nagyon ügyi volt, ő játszotta a leg-looser-ebb csajt, a testvérhármas közül, de bármelyik pillanatban el lehetett volna képzelni, hogy jóra fordulnak a dolgok, mert van valami ebben a színésznőben. 
Jane Adams - mint nagyon looser-csaj
Vidámságot, energiát, és finomságot áraszt, tényleg nagyon élénk csaj. Kár, hogy nem kedvezett neki a forgatókönyv. (Mi úgy alakítottuk volna, hogy a végén legalább neki összejön az élete, de Todd Solondz -aki "írta-rendezte"- ezt már biztos túlságosan pihe-puha megoldásnak tartotta volna perverz anti-filmjéhez. 
Csak, hogy kábé lássátok, miről van szó, a film fő jelenete úgy néz ki, hogy kisfiú megkérdi az apját, hogy tényleg megerőszakolta-e a szomszéd kisfiút. A papa bevallja, hogy igen. Egy kicsit még részletezik, hogy hogyan, meg mennyire, meg ilyenek, aztán a kisfiú azt kérdi hogy vele ugye soha sem tenne ilyet? Az apuka rázza a fejét, hogy nem, és mind a ketten könnyeznek. És az egész úgy van beállítva, mintha a kisfiú féltékeny lenne, hogy az apuja más nyolcéveseket erőszakol meg. Nagyon súlyos. Mint egy vicc. Ezért nevet mindenki. De ez még nem jelenti, hogy jó film, felfoghatjuk úgy is, hogy olyan borzasztó-rossz, hogy csak röhögni lehet rajta. 
Todd Solondz -ról még fogunk hallani, tehetséges filmrendező hírében áll, a Welcome to the dollhouse, egyik korábbi filmje az összes három közül a híresség fénykörébe repítette. Azt nemcsak "írta-rendezte", de producelte is, és a hírek szerint hamarosan látni fogjuk. Első filmjének címe: Fear, Anxiety & Depression, önmagáért beszél, és az is vígjáték … (Nem hisszük el a "csávót")

-virgil-

 

oldal: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20